Fotbalisté z Líšně představili nového partnera společnost SAKO. Úspěšný loňský kádr bude zřejmě ještě silnější

Výsledky hráčů Líšně v minulém ročníku Fotbalové národní ligy vzbudily velký zájem. Nejen ve fotbalovém dění, ale i v ekonomickém. Výsledkem je nová partnerská smlouva, která byla stvrzena v úterý 13. července. Do líšeňského fotbalu vstupuje jako hlavní partner brněnská společnost SAKO. Smlouvu podepsali předseda představenstva SAKO Filip Leder a předseda SK Líšeň Karel Hladiš.

Předseda představenstva společnosti SAKO Filip Leder zdůvodnil před novináři vstup do sportovního klubu: „Předešlu, že smlouva s SK Líšeň je největší ve srovnání s ostatními našimi partnerskými smlouvami. Rozhodli jsme se vstoupit do líšeňského fotbalu nejen kvůli skvělým výsledkům, jichž fotbalisté ve druhé lize dosáhli. Obdivujeme, jak se podařilo v Líšni vytvořit symbiózu profesionálního a amatérského fotbalu. Vidíme dobrou práci s mládeží a skvělou atmosféru v klubu. To vše chceme jako brněnští patrioti podpořit, aby se práce dařila i nadále.“

Smlouva v hodnotě půl milionu ročně je podepsána na tři sezóny. Společnost SAKO zajišťuje v Brně služby v oblasti odpadového hospodářství. Provozuje zařízení na energetické využívání odpadu při důrazu na ekologii a trvale udržitelný rozvoj lokalit, v nichž společnost působí.

Předseda SK Líšeň Karel Hladiš a předseda představenstva SAKO Brno Filip Leder

Úspěšný kádr se podařilo udržet

Úspěšný tým, který pod vedením trenéra Milana Valachoviče dosáhl v loňské sezóně na druhou příčku, se podařilo udržet prakticky ve stejném složení a ještě posílit. Odešel sice Martin Zikl, který se vrátil do Zbrojovky, ale jiní hráči naopak přišli. Ze Zbrojovky Brno přestoupil jedenadvacetiletý brankář Vojtěch Marek, jako volný hráč z Opavy (naposledy hostoval v Třinci) přišel Bronislav Stáňa a ze Zlína Šimon Chwaszcz.

Líšeňští posílením kádru i ekonomické stability dávají jasně najevo, že svůj hlavní cíl, etablovat se na trvalo ve druhé lize, myslí vážně. Fanoušci nejen z moravské metropole se tak mohou v nové sezóně Fortuna národní ligy těšit na atraktivní fotbal, který líšeňští produkují i prestižní derby se Zbrojovku.

Autor: resp Zdroj a foto: SK Líšeň

Doporučujeme

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*