V moravských a slezských městech se v neděli 15. února 2026 konaly demonstrace iniciativy Milion chvilek na podporu prezidenta Petra Pavla. Do ulic vyšli lidé v Brně, Olomouci, Ostravě i dalších městech a obcích. Přinášíme výběr fotografií, které zachycují atmosféru jednotlivých shromáždění.
Brno
Největší demonstrace se konala na Náměstí Svobody v Brně, účast se odhaduje na 8 až 9 tisíc lidí. Dopravní podnik musel odklonit tramvajovou dopravu. Na akci se lidé vyjadřovali jak na podporu prezidenta, tak také proti zestátnění České televize a ministru zahraničních věcí Petru Macinkovi. Kromě vlajky České republiky, bylo k vidění několik vlajek Evropské unie, Ukrajiny a také Moravy a Slezska.




Olomouc

Svitavy

Frýdek-Místek

Jihlava

Pozořice

Blansko

Znojmo

Uherské Hradiště

autor: ČŠ, foto: autor, Milion chvilek pro demokracii, Jaroslava Hédlová (facebook.com)

Ať žije demokracie! I když mnohdy smutná.
Prezident, který pro svou podporu potřebuje lidové manifestace, to je opravdu zoufalec.
Jak vidno z fotek, antiBabišismus je opravdu věčné a vděčné téma.