Frýdek-Místek: Do kašen a rezervoáru v Hájku se opět vrátí voda

Kaplička s léčivým pramenem v Hájku

Frýdek-Místek má ve správě pět kašen, které s příchodem jara postupně odzimovává. Město do kašen opět pouští vodu, kterou před zimou vypustilo, aby v nich nezamrzla a nepoškodila je. Týká se to také pramene v Hájku, který v zimním období vytéká z nerezového potrubí pod rezervoárem.

Teploty by už ale hluboko pod bod mrazu neměly klesnout, takže příští týden budou kašny i rezervoár pramene v Hájku opět uvedeny do provozu.

O kašny a vodní pramen v Hájku se starají městské technické služby, které 6. dubna zahájí jejich pravidelnou údržbu. Než do nich vrátí vodu zkontrolují všechny jejich mechanické a elektrické části a udělají celkovou revizi. Následně je vyčistí, napustí je  a spustí technologii, která v nich zajišťuje cirkulaci vody. U vodního pramene v Hájku bude zastaven bypass, takže voda nebude vytékat z nerezového potrubí, ale bude se opět shromažďovat a vytékat z rezervoáru.

Město i letos počítá s mlžítky

Voda kašnami neprotéká, ale cirkuluje v nich. Je také chemicky upravována, aby se v nich minimalizovalo tvoření řas. Voda z kašen není pitná a není vhodná ani k osvěžení v parných letních dnech. K tomu slouží mlžítka, které město otestovalo v loňském roce, a které měly u veřejnosti úspěch. S jejich instalací vedle kašen na náměstích ve Frýdku i v Místku se počítá i letos. Voda z mlžítek je nezávadná, je do nich přiváděna rovnou z vodovodního řadu.

Kašny a fontány ve Frýdku-Místku:

  • Frýdek – Zámecké náměstí – kamenná kašna
  • Frýdek – Komenského sady (pod magistrátem) – litinová kašna
  • Místek – ul. Tržní (u křížového podchodu) – žulová kašna s plastikou
  • Místek – Sady B. Smetany u altánu – fontána
  • Místek – náměstí Svobody – kamenná kašna

Zdroj a foto: město Frýdek-Místek

Doporučujeme

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*