Frýdek-Místek nemá zubní pohotovost, vedení města slibuje nápravu

Ilustrační foto

S bolavým zubem do Ostravy nebo Havířova. Běžná víkendová situace obyvatele Frýdku-Místku. Padesátitisícové město na moravskoslezském pomezí totiž dlouhodobě postrádá stomatologickou pohotovost. Vedení města slíbilo změnu.

„Dostupnost péče zubních lékařů o večerech, víkendech a svátcích je v pětapadesátitisícovém městě nezbytností. Považuji za osobní úkol a povinnost primátora maximálně dopomoci k tomu, aby všechny strany došly k finální dohodě,“ uvedl primátor Petr Korč.

Klíčová bude dohoda s krajem

Vedení města je připraveno obnovení služby podpořit také finančně. Důležitým přípravným krokem bylo setkání zástupců vedení města se stomatologickou komorou. „Město skutečně dalo impuls ke znovuobnovení zubní pohotovosti ve Frýdku-Místku. Pokud nás Moravskoslezský kraj vyzve, nebude zřízení zubní pohotovosti nic bránit,“ sdělil ředitel Oblastní stomatologické komory Frýdek-Místek Pavel Brückner.

Zubní pohotovost má vzniknout ve frýdecko-místecké nemocnici, která se pro zřízení služby jeví jako nejvhodnější. Dříve už v jejích prostorách zubní pohotovost fungovala. „Jsme ochotni a schopni ve spolupráci s městem poskytnout a připravit požadované prostory,“ potvrdil ředitel nemocnice Tomáš Stejskal.

Nyní budou následovat další přípravné kroky. Klíčové bude jednání města s Moravskoslezským krajem, který je zřizovatelem služby.

Zdroj a foto: město Frýdek-Místek

Doporučujeme


Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*