Frýdek-Místek plánuje relaxační zónu na nábřeží Ostravice, chce znát názor lidí

Nábřeží Ostravice

Břehy řeky Ostravice v centru Frýdku-Místku by mohly projít citlivými úpravami a nabídnout upravenou plochu k relaxaci a koupání. Vedení města ohlásilo záměr vybudovat kolem řeky Ostravice slunící plochy a bezpečné přístupy do vody.

Lidé se mohou vyjádřit k podobě nábřeží

Po říčním koupališti na jezu U Žida by tak mohly na vodním toku vzniknout další vhodná místa pro letní radovánky. To vše s ohledem na přírodní charakter nábřeží.

„Vše je zatím ve fázi záměru. O záměru jednáme s Povodím Odry, které je vlastníkem pozemků podél řeky, na kterých by měly plochy vzniknout. Už teď bychom ale rádi znali názor veřejnosti na tento záměr,” uvedl hlavní architekt města Ondřej Zdvomka.

Frýdek-Místek připravil dotazník, ve kterém mohou lidé sdělit své návrhy a názory na budoucí podobu nábřeží. “Mohou se vyjádřit také k umístění slunících ploch a dalších prvků, které by přispěly k většímu využití této přírodní plochy. Názory veřejnosti budou následně zahrnuty do formulace zadání pro zhotovení návrhu budoucí podoby břehů řeky Ostravice v centru města,“ dodal Zdvomka. Podle něj už podobné plochy vznikly například v sousední Ostravě.

Zdroj a foto: město Frýdek-Místek

Doporučujeme


1 Comment

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*