Frýdek-Místek: Vznikne tělocvična v Chlebovicích? Město vypsalo veřejnou soutěž

Vizualizace nové tělocvičny v Chlebovicích

Sen o nové tělocvičně se podle vedení Frýdku-Místku stává realitou. Město nyní vypsalo veřejnou soutěž na zhotovitele tělocvičny, která bude nástavbou mateřské školy.

Náměstek primátora Jiří Kajzar informoval, že se podařilo po několika měsících vymoci dodání projektu na tělocvičnu v Chlebovicích. Projektant byl v prodlení přes 540 dnů. „Od březnové změny ve vedení města jsme okamžitě začali tlačit na dodání projektu této prioritní stavby, což se nám nakonec po několika měsících podařilo. Jednání s projektantem byla velmi složitá, ale nyní již máme potřebnou dokumentaci. Proto jsme teď mohli vyhlásit zadávací řízení na zhotovitele stavby,“ uvedl Kajzar.

Stavba možná začne už letos

Pokud se najde zhotovitel a bude ucházející počasí, je podle něj naděje, že se začne stavět ještě letos. V opačném případě až na jaře. “Na vině je bohužel obrovský skluz zaviněný pozdním dodáním kompletní projektové dokumentace a především liknavost od roku 2019,” dodal náměstek primátora.

Stavba by měla trvat 12 měsíců. Součástí prací je dodávka a montáž interiéru tělocvičny. Předpokládaná cena je 52 milionu korun. “Na tělocvičnu se těší nejen děti, ale i dospělí, kteří ji budou využívat v odpoledních a večerních hodinách pro cvičení a sportování. Od začátku se počítá s tím, že tělocvična bude sloužit také společenským a kulturním aktivitám,” upřesnil René Stejskal z Odboru kanceláře primátora.

Zdroj a vizualizace: město Frýdek-Místek

Doporučujeme

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*