Frýdek-Místek získá obchvat, první část už v létě

Nejpozději do června a v plném rozsahu. Tak zní slib od vedení Frýdku-Místku v souvislosti s výstavbou I. etapy obchvatu města. Povede od Ostravy a Příboru po výpadovku na Frýdlant nad Ostravicí.

Přes zimní období stavbaři s výstavbou první části obchvatu významně pokročili. I proto bude moci dojít v dohledné době k otevření v plném rozsahu. “To je změna oproti loňskému roku, kdy se uvažovalo o průběžném užívání a obchvat měl být spuštěn v omezeném rozsahu,” uvedl náměstek primátora Jakub Míček s tím, že po příchodu teplejšího počasí se začne pracovat naplno.

Kromě betonáže hlavní trasy stavbaři v zimním období pokračovali s předpínáním nosných konstrukcí, usazování kabelovodů a upravování zeleně. Zároveň například montovali další protihlukové stěny nebo prováděli nátěry či připravovali portály pro svislé dopravní značení.  

„Jako vedení města vnímáme, že výstavba obchvatu i opravy ve městě jsou velmi citlivou záležitostí. Potkáváme se pravidelně, i mimo veškeré standardní kontrolní dny, jak s ředitelem Tomášem Opělou, tak i s provozním úsekem. Jsem rád, že je tady optimistická vize, že první etapa obchvatu bude dokončena v jarních měsících,“ doplnil primátor Petr Korč.

Obchvat pomůže přetížené dopravě

Dokončením výstavby obchvatu má dojít ke zklidnění náročné dopravy ve městě, která je aktuálně druhá nejkritičtější na celém moravskoslezském pomezí. „Je pro nás prioritou po dostavbě obchvatu vyřešit odklonění tranzitu, tak abychom mohli uvažovat o tom, co budeme dělat s ulicí Hlavní, abychom ji vrátili městu a občanům,” dodal Korč. 

Řidiči se podle něj v letošním roce nemusejí kromě staveb souvisejících s obchvatem obávat náročných uzavírek a omezení. Ředitelství silnic a dálnic další velké dopravní stavby neplánuje, velké akce nemá v plánech ani krajská Správa silnic a dálnic.

Výstavbu obchvatu města realizuje stát prostřednictvím Ředitelství silnic a dálnic. Dva nové mosty na obchvatu města nechal vybudovat Frýdek-Místek. Obě etapy obchvatu mají celkem 8,5 km. Na jedné straně se obchvat napojí na dálnici D48 ve směru na Český Těšín a Polsko a na druhé straně na dálnice D56 od Ostravy a D48 od Příbora.

II. etapu komplikuje sesuv půdy mezi Starým městem a Skalicí, kde probíhají sanační práce, přesný termín dokončení bude teprve upřesněn.

Mapa obchvatu Frýdku-Místku

Zdroj: město Frýdek-Místek, ŘSD, foto a mapa: ŘSD

Přečtěte si  Modré zóny v Brně se letos rozšíří o pět oblastí, Jugoslávská přibude už v červenci

Související články

Doporučujeme

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*