Grand Prix končí. Jedno z nejtěžších rozhodnutí, přiznala primátorka

Mistrovské motoristické závody opouští Masarykův okruh. Po 34 letech.

Zastupitelstvo Brna dnes schválilo konec Grand Prix. Velká cena České republiky silničních motocyklů se příští rok na Masarykově okruhu neuskuteční. Důvodem je zvýšení zalistovacího poplatku spojené s požadovanou opravou trati. Město ani Jihomoravský kraj na to nemají peníze.

Prostě na to nemáme

Grand Prix ČR finanční problémy provázely dlouhou dobu. Další ročník měl pořádat spolek města a kraje stejně jako v posledních pěti letech. Tomu je ale konec. Promotérská společnost Dorna požaduje zvýšení zalistovací poplatek i opravu dráhy. Celková částka by přesáhla 260 milionů korun.

Rozhodujícím se stala obtížná finanční situace v důsledku koronaviru i neochota státu hradit opravu trati. Spolek pořádající Velkou cenu se dříve s Dornou dohodl na ceně pro příští ročník. Je otázkou, zda bude promotér vyžadovat poplatek za porušení dohody.

Brněnská primátorka Markéta Vaňková podle veřejnoprávní České televize uvedla, že dnešní hlasování o konci Grand Prix bylo jedním z nejtěžších, kterého se za dobu v úřadu zúčastnila.

“Pět let se všichni bojí říct, že to jednou končí. Myslím, že je čas říct, jak to bude. Moto GP se už příští rok nepojede. Prostě na to nemáme,” uvedl na svém Twitteru jihomoravský hejtman Jan Grolich.

Velká cena České republiky silničních motocyklů, neboli Grand Prix ČR, je nejvýznamnější tuzemský motoristický závod. Koná se v Brně na Masarykově okruhu. Pořádá se zde s přestávkami od roku 1950. Letos se nejspíš jel poslední ročník.

Autor: pjk, foto: zijemevbrne.cz

Doporučujeme


1 Comment

  1. Ano, jak se uvádí v článku, Velká cena České republiky silničních motocyklů byl nejvýznamnější tuzemský motoristický závod. Dodávám, že i nejvýznamnější pravidelný mezinárodní sportovní podnik ve státě. Pořádal se zde s přestávkami od roku 1950. Letos se nejspíš jel poslední ročník. Jinými slovy, v době nesvobody za bolševika se nadšencům podařilo dokonce i opustit starý nevyhovující okruh a postavit areál za miliardy v dnešních cenách, jeden z nejkrásnějších v celém seriálu mistrovství světa; takový areál potom soukmenovci paní primátorky z ODS “výhodně” zprivatizovali a nyní všichni jen smutně přihlížíme, jak se nám s vydatnou pomocí centralistického státu, kvůli pitomé čtvrt miliardě, podařilo vytěsnit z Brna jednu z posledních mezinárodně proslulých ikon naší nešťastné země Moravy. Motoristický areál se zřejmě nyní vydá cestou sportovního areálu za Lužánkami, děkujeme Vám, paní primátorko a pane hejtmane 🙁

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*