Hádka mezi Brnem a Jihomoravským krajem. Šimek kritizuje komunikaci, nechce dát peníze na projekty

Bohumil Šimek, hejtman Jihomoravského kraje

Hejtmanovi Jihomoravského kraje Bohumilu Šimkovi se nelíbí, jak město Brno jedná s vedením kraje o některých společných projektech. Řekl to dnes novinářům po jednání rady kraje. Uvedl, že pokud se komunikace města ve vztahu ke kraji nezlepší, kraj se nebude finančně podílet na projektech jako hokejová hala.

Kraj a město si nerozumějí

“Jihomoravský kraj byl partnerem města při přípravě projektu. O výběru zhotovitele dokumentace na stavbu hokejové haly jsem se ale dozvěděl z médií. V poslední době nás město neinformuje a prezentuje tento projekt, jako by to byl pouze jeho projekt. Pokud tomu tak bude i nadále, pak nebudou moci počítat se spolufinancováním ze strany kraje,” řekl Šimek.

Postoj kraje ohrožuje společné projekty

Šimek upozornil, že město, kraj a hokejová Kometa v roce 2017 podepsaly memorandum o spolupráci na vzniku nové hokejové haly. Kraj měl na výstavbu přispět částkou až 300 milionů korun.

“Podobná situace je u stavby lehkoatletické haly, kde se kraj měl podílet částkou 100 milionů korun. Pokud ale máme být partneři, je třeba komunikovat a nemohu se informace o dalších krocích dozvídat z médií,” uvedl Šimek s tím, že primátorce Markétě Vaňkové ještě dnes odešle v tomto smyslu dopis.

Brno představilo zhotovitele dokumentace hokejové haly

Brněnská primátorka na čtvrteční tiskové konferenci představila vybraného zhotovitele dokumentace hokejové haly, která má vyrůst na brněnském výstavišti. Hala s kapacitou minimálně 12.000 diváků, kde bude hrát hokejová Kometa, ale budou tam i koncerty, má stát do roku 2024, aby se mohla ucházet o pořádání mistrovství světa v hokeji. Náklady na stavbu přesahují miliardu korun.

Vaňková také uvedla, že město jedná se státem a krajem o vícezdrojovém financování, u města Brna je podle ní možné, že si na svou část bude muset vzít úvěr.

Hala má sloužit primárně Kometě

Hala pro Kometu měla být původně v lokalitě za Lužánkami, kde ale město dlouhodobě řeší majetkoprávní spory. Kometa předloni po 51 letech získala titul v nejvyšší hokejové soutěži a loni ho obhájila. Proto politici začali mluvit o tom, že by hala mohla vzniknout na výstavišti.

Přečtěte si  Přeshraniční spolupráce v boji proti komárům: Břeclav se chce spojit s Rakušany i Slováky

Zdroj: ČTK, foto: hustopece.cz

Doporučujeme


Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*