Házenkářské klání Čechy vs. Morava se odkládá

Národní házená Čechy vs Morava
Loni Moravané ve vyrovnaném zápase těsně porazili Čechy. Na letošní výsledek si ještě musíme počkat.

Tradiční mezizemská utkání národní házené mezi výběry z Čech a Moravy se letos musejí kvůli koronaviru odložit. Z původního květnového termínu se zápasy přesunuly na podzim. Utkání Čechy vs. Morava jsou tradiční součástí a vyvrcholením sezóny národní házené.

Vedení Svazu národní házené s ohledem na vývoj koronavirové krize rozhodlo o přesunutí mezizemských utkání na podzim. Po dohodě s pořadateli předběžně platí termín 3. a 4. října 2020.

Mezizemské zápasy jsou vrcholem sezóny

Utkání mezi Čechami a Moravou jsou tradiční součástí a vyvrcholením sezóny národní házené. O zápasovém víkendu se utkávají zemské výběry mužů a žen. Součástí je i doprovodný program v podobě zápasů legend a poháru juniorů. Letos se jedná o 78. ročník soutěže.

Loňský ročník přinesl vedle prohry Moravanek nad Češkami poměrem 3:8 také těsný úspěch moravského zemského výběru mužů nad Čechami s výsledným skóre 18:17 (v poločase 10:12).

Sestřih 71. ročníku zápasů Čechy vs. Morava

Národní házená je sport podobný mnohem známější mezinárodní házené. Herní systém vznikl na počátku 20. století. Hráči jsou pevně rozděleni na útočníky, záložníky, beka a brankáře. Hřiště se dělí na tři části. Jedná se o sport provozovaný prakticky pouze na území České republiky.

Autor: pjk, Zdroj, foto a video: Svaz národní házené, Marie Dušková

Doporučujeme


Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*