Hlavní nádraží v Ostravě má nové eskalátory, zanedlouho se rozjedou

Ostrava hlavní nádraží eskalátory
Nové eskalátory na ostravském hlavním nádraží

Správa železnic zahájí na konci dubna zkušební provoz čtveřice nových eskalátorů na ostravském hlavním nádraží. Pohyblivé schody umožní pohodlnější přístup z odbavovací haly do nadchodu, který spojuje jednotlivá nástupiště ve stanici. Práce probíhaly od loňského srpna, celková výše nákladů dosahuje téměř 22 milionů korun. Informaci uvedla Správa železnic v tiskové zprávě.

Čtyři nové eskalátory zajistí pohodlnější přístup

Nové eskalátory doplní výtahy, které byly v odbavovací hale ostravského hlavního nádraží vybudovány v roce 2017. Cestující je budou moci využívat jak při pohybu mezi jednotlivými podlažími výpravní budovy, tak zejména při cestě k vlakům. Tím podle Správy železnic došlo k významnému zlepšení dostupnosti a komfortu přístupových tras z haly k nástupištím a zpět.

Pohodlný přístup cestujících od pokladen do druhého nadzemního podlaží dosud zajišťoval pouze jeden eskalátor, který byl z obou stran obklopen pevnými schodišti. V rámci prací nejprve došlo k demontáži původního eskalátoru a vestaveb pod ním a pod schody. Následovalo odbourání pravého schodiště, vybourání části stropu, několika příček a také stropu suterénu. Poté už mohla být vybudována dvojice pohyblivých zařízení, kterou doplňuje jedno schodiště.

Eskalátory o šířce 1 metr umožní obousměrný provoz mezi prvním a druhým nadzemním podlažím. Na ně naváže další dvojice pohyblivých schodů o šířce 80 centimetrů, které nahradily dosavadní schodiště. Cestující se po nich dostanou do třetího nadzemního podlaží, které se nachází v úrovni staničního nadchodu.

Zdroj a foto: Správa železnic

Doporučujeme

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*