Hledají se Rychlé šípy a to hned v několika městech najednou

Po dobu jednoho měsíce od 17. listopadu do 17. prosince probíhá ve třech moravských městech, konkrétně v Brně, Jevíčku a Prostějově, a také v Praze a Plzni tradiční městská pátrací hra pro širokou veřejnost, která připomíná legendární chlapeckou partu známou z děl spisovatele Jaroslava Foglara.

Dny se krátí a brzký soumrak halí historická centra měst do tajemného hávu tmy, kterou zahání jen svit pouličních lamp. Mnohde tak můžete pocítit atmosféru Stínadel, zvláštní čtvrti plné tajemství, kam se vydávala pětice kluků z kluby Rychlých šípů na výpravy za dobrodružstvím.

Sdružení přátel Jaroslava Foglara (SPJF), které sdružuje čtenáře a fandy foglarovek, každoročně v tuto dobu pořádá hned v několika městech pátrací hru, díky které může každý zažít dobrodružné pátrání v uličkách “Stínadel” a s trochou štěstí se i setkat s Rychlými šípy. I když společenský život ovlivňuje pandemie koronaviru, této hry by se žádné restrikce dotkonout neměly. Zúčastnit se ji můžete totiž v menší skupině, v rodinném týmu nebo i jako jednotlivci.

Princip hry je jednoduchý – figurína či baner pětice hochů v životní velikosti je vždy vidět z nějakého veřejně přístupného místa v ohraničeném hracím území, často kluci vykukují z nějakého balkónu nebo římsy. Vašim úkolem je pátrat v uličkách a Šípáky najít, máte na to čas do 17. prosince,” sdělil člen vedení SPJF Martin Vérteši.

Bližší informace na webu akce

Mapky hracího území v jednotlivých městech najdete na společném webu www.hledamers.spjf.cz, zprávy o úspěšných nálezech (ideálně i s fotkou nebo kresbou přesného místa) pak posílejte na email hledamers@spjf.cz.

V některých městech bude 17. prosince následovat Večer světel, což je tradiční vzpomínková akce, na které proběhne i vyhlášení výsledků hry v daných městech. Právě v tento den v roce 1938 poprvé vyšel kreslený příběh Rychlých šípů. Proto si připomínáme svátek, který vznikl ve Stínadlech na památku prvního semknutí vontské mládeže za účelem prosazení stavby hřiště.

Autor: red Zdroj a foto: SPJF

Související články

Přečtěte si  Zrekonstruovanou židovskou obřadní síň v Břeclavi otevřela izraelská velvyslankyně

Doporučujeme


Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*