Horňácké slavnosti budou v novém. Celý areál se dočká opravy

Areál Horňáckých slavností během rekonstrukce

Horňácké slavnosti ve Velké nad Veličkou každoročně lákají tisíce milovníků folkloru. Na pódiu zdejšího areálu se představují soubory z celého Horňácka už od 50. let minulého století. Celý areál zůstával po desítky let bez větších oprav a postupně zastaral. Obec letos zahájila jeho celkovou rekonstrukci.

S obnovou areálu slavností Velká nad Veličkou začala ještě před začátkem jara, celková částka dosahuje dvou milionů korun.

Dlouho očekávanou rekonstrukcí prochází objekt tanečního pódia a prostoru pro účinkující. Kromě kompletní rekonstrukce vnitřních prostor šaten a výstavby dvou funkčních toalet, projde kompletní výměnou také povrch pódia a fasáda stavby. Účinkující tak budou mít znovu důstojné zázemí pro svou přípravu.

Opravě hlediště brání majetkové vztahy

Ve špatném stavu se nachází i hlediště, úpravám ale podle velického starosty Petra Šmidrkala brání skutečnost, že dotčené pozemky nevlastní obec. „Ve chvíli, kdy se obci povede vlastnit pozemky, které jsou v bezprostřední blízkosti pódia a hlediště, stejně jako boční pozemky, můžeme mluvit o rozvíjení dalších částí infrastruktury. Mohou zde přibýt stánky či zázemí pro spolkovou činnost,“ citoval Šmidrkala veřejnoprávní Český rozhlas.

Termín pro dokončení rekonstrukce byl podle Šmidrkala stanoven na konec května tohoto roku. Letošní Horňácké slavnosti se tak budou odehrávat v novém. Snad bude konání akce přát i vývoj koronavirové situace.

Foto: Facebook obec Velká nad Veličkou

Doporučujeme

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*