Hranice se ocitly na tenkém ledě, Královo pole doma dostalo naloženo

SKKP Handball Brno Dukla Praha Extraliga házené
V Králově Poli zažili lekci, na kterou jen tak nezapomenou.

Základní část extraligy házené spěje ke konci. Zatímco některé týmy mají účast v play-off zajištěnou a jen posilují svou pozici, jiné balancují na hraně postupu. To se týká i Hranic, které v předposledním kole základní části neuspěly v Kopřivnici. Královo pole si po propadáku s Duklou určitě play-off nezahrají.

Hranice nepřehrály Kopřivnici a ocitly se na tenkém ledě

Do šaten se sice v na konci první půle utkání Hranic na palubovce Kopřivnice odcházelo za nerozhodného stavu 13:13, lepší výkon však v rozhodující části zápasu předvedli domácí.

Deset minut před koncem dokázali házenkáři Kopřivnice utéct do rekordního pětibrankového vedení. Hosté nesložili zbraně a po rychlé čtyřbrankové šňůře se dostali na dostřel. Závěrečné minuty druhého poločasu však opět lépe zvládli domácí, kteří nakonec oslavili čtyřbrankové vítězství v poměru 33:29.

Neúspěch v Kopřivnici znamená pro Hranické situaci, kdy se musí poslední kolo extraligy vyvinout v jejich prospěch, jinak se mohou rozloučit se svou letošní účastí v play-off. V tabulce na ně tlačí české celky z Jičína a Lovosic.

Královo pole dostalo naloženo

SKKP Handball Brno obdrželo na domácí palubovce od pražské Dulky lekci, na kterou jen tak v Králově Poli nezapomenou. Utkání nesouměřitelných výkonů dopadlo 19:40 v neprospěch brněnského celku.

Utkání začalo celkem vyrovnaně, už ve 4. minutě však Pražané poprvé odskočila na rozdíl dvou branek a svůj náskok pomalu navyšovali. Házenkářům ‘Kéniku’ se vůbec nedařilo v útoku, čehož využili hráči Dukly a první poločas vyhráli poměrem 7:23. Po první půli měli tedy domácí co napravovat. Dukla ovšem navázala na svůj perfektní výkon z prvního dějství a sázela do domácí kasy jednu branku za druhou. Královopolským házenkářům se utkání vůbec nepovedlo a utržili tak potupnou porážku 19:40.

Prohra s Duklou také stvrdila neúčast Králova Pole v play-off letošní sezóny extraligy házené.