Hudba při porodu? V ostravské fakultce nově přes Bluetooth reproduktory

Na bluetooth reproduktory se mohou nastávající maminky připojit jednoduše přes svůj chytrý telefon.

Fakultní nemocnice Ostrava získala od společnosti Lidl osm Bluetooth reproduktorů. K nim se nastávající maminky jednoduše připojí ze svých chytrých telefonů a mohou si tak po celou dobu svého pobytu na porodních pokojích užívat hudbu, která je jim příjemná. O novince informovala nemocnice.

Porod za zvuků třeba hardrocku

Meditační a relaxační hudba, oblíbené hity, zvuky přírody nebo mluvené slovo. Cokoliv si teď budou chtít pustit ke svému porodu ženy na porodních pokojích v porodnici Gynekologicko-porodnické kliniky ostravské fakultní nemocnice, mají k tomu možnost. Stačí se ze svého chytrého telefonu připojit přes Bluetooth k reproduktoru, který je nově součástí každého porodního pokoje.

„Jsme moc rádi, že společnost Lidl vyšla vstříc našemu přání a darovala nám bezdrátové reproduktory a ženám to zase o trochu víc zpříjemní pobyt u nás,“ říká vedoucí lékař porodních sálů Richard Špaček a dodává, že dosud si ženy nosily k porodu vlastní CD. „Nejčastěji si z nich pouštěly relaxační hudbu, měli jsme tady už ale i porod za zvuku hardrocku,“ vzpomíná s úsměvem Špaček.

Hudba pomáhá

Existují studie, podle kterých jsou rytmy, které vedou k lepšímu propojení mysli a těla a pomáhají tak při těhotenství a porodu. Podle staniční sestry porodních sálů Kamily Bulawové může hudba při porodu minimálně ženám zpříjemnit někdy delší dobu v porodnici. „Je skvělé, že teď si naše klientky mohou dopředu připravit seznam písní nebo se přes Wi-Fi, která je dostupná a zdarma na celé klinice, připojí k hudbě na internetu. Výběr už necháváme čistě na nich. Důležitý je jejich dobrý pocit.“

„Aktuální situace je pro všechny náročná a doléhá i na nastávající maminky. Doufáme, že darované reproduktory přispějí k navození pohodové atmosféry a maminky si tak budou moci odpočinout i za poslechu své oblíbené hudby,“ uvedl k daru tiskový mluvčí společnosti Lidl Tomáš Myler.

Gynekologicko-porodnická klinika Fakultní nemocnice Ostrava disponuje šesti porodními pokoji s vlastním sociálním zařízením. Nastávající maminky mohou přivést své dítě na svět nejen na polohovatelných porodnických lůžkách, ale k dispozici jsou i gymnastické míče, žíněnky či porodní židle.

“Samozřejmostí je centrální monitorovací systém srdeční aktivity plodu, který na některých pokojích využívá bezdrátových sond. Každý porodní pokoj je zařízen s důrazem na pohodlí a bezpečí rodičky a dítěte po celou dobu pobytu v porodnici,” dodala tisková mluvčí ostravské fakultní nemocnice Petra Petlachová.

Přečtěte si  Proměněné nádraží v Moravském Berouně se v dubnu znovu otevírá pro cestující

Zdroj a foto: FN Ostrava

Doporučujeme

2 Comments

  1. Někdo objevil Ameriku a začíná dělat porody trochu lidsky. Z vlastní zkušenosti hudba při porodu včetně přítomnosti otce po celou dobu na prakticky hotelovém pokoji na patře s porodními sály s rodičkou hudbou a výběrem jak rodit Česko-německá nemocnice Vrchlabí už v roce 2002. Tak do Ostravy to přišlo po 20 letech. 🙂

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*