Javoříčské jeskyně zvou na tematickou prohlídku Uspávání netopýrů

Máte zájem o tajuplný svět netopýrů? Chtěli byste nahlédnout do zákulisí odborného výzkumu těchto fascinujících nočních savců? Toužíte vidět netopýra zblízka? Pak máte jedinečnou příležitost! Správa Javoříčských jeskyní společně s Českou společností pro ochranu netopýrů a Agenturou ochrany přírody a krajiny ČR vás srdečně zvou na tematické prohlídky Javoříčských jeskyní s názvem “Uspávání netopýrů”. Tato speciální akce se koná v sobotu 11. listopadu 2023.

USPÁVÁNÍ NETOPÝRŮ v sobotu 11. listopadu 2023 v 10 a 13 hodin

Netradiční prohlídka jeskyně s průvodcem vás seznámí s množstvím zajímavostí ze života těchto tajemných živočichů. Každý účastník obdrží v ceně vstupenky malý suvenýr. Akce se koná za každého počasí. Nezapomeňte na teplé oblečení. V jeskyních je 8°C a strávíte tam necelé dvě hodiny.

Kapacita jeskyní je omezena, proto je nutné se na prohlídky předem objednat na tel. čísle 730 575 924 nebo e-mailem: javoricko@caves.cz. Vhodné pro dospělé a odrostlejší děti starší šesti let.  

Javoříčské jeskyně jsou v současnosti největším známým zimovištěm netopýrů a vrápenců celé České republiky. Odborníci létající savce v podzemí pod národní přírodní rezervací Špraněk systematicky monitorují přes 30 let – od roku 1989. První zmínka o netopýrech v této lokalitě pochází od pražského zoologa – entomologa a zakladatele chiropterologie Friedricha A. Kolenatiho z roku 1856. Popisuje, že mu netopýry z „vápencové jeskyně u Bouzova“ 16. ledna dodal lesní geometr Schrodt.

Od počátku roku 2023 si téměř šestikilometrové jeskyně s bohatou běloskvoucí výzdobou blízko hradu Bouzova, z nichž 790 metrů je přístupno turistům, prohlédlo přes 41 tisíc návštěvníků. Během listopadu průvodci zvou do Javoříčských jeskyní ve všední dny na dvě prohlídky – v 10:00 a v 13:00. V prosinci se jeskyně na měsíc zavřou a znovu uvítají zájemce od ledna nového roku.

Autor: red Zdroj a foto: Javoříčské jeskyně

Související články

Přečtěte si  Sváteční kouzlo na kolejích. Mikuláš a jeho družina přijede vlakem do moravských měst

Doporučujeme


Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*