Jihlavu zdobí vánoční strom. Snad budou i stánky

Na Masarykově náměstí už stojí vánoční strom. Co bude kolem něj?

Na Masarykovo náměstí v Jihlavě byl během úterního dopoledne nainstalován vánoční strom. Ponese staré ozdoby. Podoba letošních Vánoc se bude odvíjet od aktuální koronavirové situaci. V případě rozvolnění je vedení města připraveno dostat na náměstí alespoň část stánků.

Vánoční ozdoby ponese i radnice

Vánoční strom letos pochází z nedaleké obce Plandry. Pracovníci Správy městských lesů jej na Masarykovo náměstí nainstalovali během dopoledne 24. listopadu. Podobně jako loni se ani letos nekupovaly nové ozdoby a využijí se ty z přechozích let. Centrum města zdobí dekorace s vánoční tématikou již od poloviny listopadu.

„Přestože se letos kvůli pandemii neuskuteční Jihlava k Vánocům, máme pro Jihlavany připraveno jedno malé překvapení – nazdobíme i radnici. Chceme tím motivovat ostatní, aby také vyzdobili okna a sídliště, abychom tu pravou vánoční atmosféru, i přes všechny současné problémy, vytvořili společnými silami,“ uvedla primátorka města Karolína Koubová.

Snad alespoň část stánků

Jak budou vypadat letošní Vánoce v Jihlavě ale záleží na případném povolení akcí dle aktuálně platných vládních nařízení. “V případě rozvolnění se budeme snažit pronajmout na náměstí alespoň část stánků s vánočním sortimentem. Dále budou na náměstí kromě vánočního stromu i soutěžní stromky ozdobené dětmi z jihlavských základních a mateřských škol. Z vánočního stromu se budou linout také koledy, postaví se i slaměný betlém a děti se mohou těšit i na Ježíškovu poštu,“ informovala Koubová.

Jak primátorka zmínila, atmosféru letošních Vánoc mohou v Jihlavě vytvořit všichni jeho obyvatelé. Město vyhlásí během konce listopadu na sociálních sítích soutěž o nejhezčí fotografii vánoční výzdoby.

Takzvané Vánoční putování vypukne v sobotu 28. listopadu a bude trvat až do vánočních svátků. Vždy každou sobotu a středu bude na facebookové stránce Město Jihlava zveřejněn jeden  soutěžní příspěvek s aktuální výhrou, do jehož komentářů budou soutěžící moci zveřejňovat fotografie své výzdoby a zapojit se tak do soutěže. Více informací o soutěži bude zveřejněno koncem listopadu.

Zdroj a foto: město Jihlava

Související články

Přečtěte si  U ostravské městské nemocnice už nezaparkujete

Doporučujeme

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*