Kalášek opustil vazbu, dostane náramek. Z obviněných v kauze na Brně-střed v ní zůstává už jen Švachula

Ilustrační obrázek

Městský soud v Brně dnes propustil z vazby podnikatele Petra Kaláška, obviněného s dalšími devíti lidmi z manipulace s tendry na radnici Brno-střed. “Byl mu stanoven probační úředník, obviněný bude monitorován,” uvedl dozorující státní zástupce Radek Mezlík. Ve vazbě zůstává v rámci tohoto případu už jen bývalý radní městské části Brno-střed Jiří Švachula.

Kalášek dostane “náramek”

“Propuštění jsem navrhoval. V této fázi řízení u tohoto obviněného už nejsou vazební důvody v takové intenzitě, abych trval na výkonu vazby. Bylo možné přistoupit k alternativnímu řešení,” řekl Mezlík. Dále uvedl, že soud obviněnému stanovil dohled probačního úředníka, a to s využitím elektronickému monitoringu pohybu. Kalášek dostane takzvaný náramek. “Obviněný bude mít omezenou možnost pohybu na Brno, výjezdy mimo Brno bude muset dopředu hlásit probačnímu úředníkovi,” uvedl Mezlík.

Milionová kauza má deset obviněných

Policisté zasahovali na radnici Brno-střed v březnu. Krátce po razii policie obvinila devět lidí z účasti na organizované zločinecké skupině, zjednání výhody při zadávání veřejných zakázek a z úplatkářských trestných činů. V létě přibyl desátý obviněný.

Při razii se policie zajímala především o zakázky investičního odboru z minulého volebního období. Z devíti obviněných jich původně pět skončilo ve vazbě, včetně bývalého radního Brna-středu Švachuly a bývalého místostarosty městské části Brno-Ivanovice Petra Liškutina (oba dříve ANO). Ve vazbě zůstává už jen Švachula. Policie v červnu v kauze obvinila desátého muže, podnikatele a dlouholetého zastupitele ODS části Brno-sever Jiřího Hose. Vazbu pro něj žalobce nenavrhl.

Zdroj: ČTK, foto: publicdomainpictures.net

Doporučujeme


Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*