Kam s dětmi o pololetních prázdninách? Zoo Ostrava připravila speciální program, ve Zlíně vstup s vysvědčením za symbolickou korunu

Zoologické zahrady lákají školáky k návštěvě o pololetních prázdninách, které připadají na pátek 3. února. Kromě zvýhodněného vstupného a malého dárku po předložení vysvědčení se mohou navíc návštěvníci ostravské zoo těšit na speciální naučný program a komentované prohlídky.

Speciální komentované prohlídky v Zoo Ostrava

O pololetních prázdninách, které letos připadají na pátek 3. února, připravila ostravská zoologická zahrada pro všechny malé i velké návštěvníky mimořádná komentovaná setkání u vybraných druhů zvířat. Za mimosezónní zlevněné vstupné si mohou užít zábavu i poučení. Všichni školáci se mohou těšit i na malý dárek.

  • 10:00 hod. pandy
  • 11:00 hod. žralůčci (v pavilonu Papua)
  • 14:15 hod. hroši (v pavilonu Tanganika)

Ve 13:00 hod. se mohou zájemci zúčastnit komentované prohlídky Pavilonu evoluce, během níž se dozví zajímavosti o většině obyvatel pavilonu, například o létající ještěrce, nafukovací rybě, fluoreskujícím veleštírovi a řadě dalších. Od cca 13:30 hod. pak mohou lidé v pavilonu slonů přihlížet, jak probíhá denní péče o slony.

Tento den bude mezi 11. a 14. hodinou pro veřejnost rovněž mimořádně otevřeno výukové centrum zoo. Zde si mohou lidé prohlédnout bohatou sbírku preparátů (vycpanin, lebek, zubů atd.) a modelů, které pracovníci zoo využívají při výukových programech pro školy a dalších vzdělávacích aktivitách. K vidění je zde např. kostra želvy, užovky nebo šimpanze, obratel keporkaka, dále preparáty exotických zvířat i zástupců naší fauny, např. ptáků přilétajících na krmítka, největšího pěvce světa a řadu dalších. Mnohé preparáty si je možné nejen prohlédnout, ale i osahat a potěžkat, např. lebku medvěda, parohy největšího jelena světa, stehenní kost slona ad. Výukové centrum najdou návštěvníci v blízkosti pavilonů Tanganika a Malá Amazonie.

Následně bude výukové centrum otevřeno ve všední dny i po celou dobu jarních prázdnin všech okresů v kraji, vždy od 12 do 14 hod. V únoru se posouvá otvírací doba Zoo Ostrava o hodinu: areál se uzavírá v 17 hodin, pokladny a pavilony v 16 hodin. 

Zoo Zlín odmění školáky za vysvědčení malým dárkem a vstupným za 1 Kč

Při příležitosti pololetního vysvědčení nabízí zlínská zoo oblíbenou akci. Každý žák základní nebo student střední školy, který předloží letošní pololetní vysvědčení v pokladně zoo, bude mít ve dnech 3. až 5. února 2023 (tzn. v pátek, v sobotu a v neděli) zajištěn vstup do zlínské zoo za 1 Kč. Navíc získá hezký dárek. Akce platí také pro slovenské školáky a studenty.

Přečtěte si  Nově otevřený Dům přírody v Hodoníně představí návštěvníkům krásy Hodonínské Dúbravy

Oslava pololetního vysvědčení ve zlínské zoo má dlouholetou tradici a pokaždé se setkává s velkým ohlasem návštěvníků. „Pro získání vstupenky za 1 Kč stačí v pokladně zoo na hlavním vstupu předložit v tištěné podobě pololetní vysvědčení nebo jeho opis. Známky vůbec nerozhodují, volnou vstupenkou a také hezkým dárkem odměníme každé letošní pololetní vysvědčení,“ uvedla Romana Mikešová, vedoucí oddělení marketingu.

I v zimě je Zoo Zlín plná života a stojí za návštěvu. Do venkovních výběhů stále vychází například tygři ussurijští, pandy červené, tučňáci, žirafy, lachtani, velbloudi, klokani nebo lamy vikuně. „Příjemnou pohodu naopak nabízejí velké pavilony, v Zátoce rejnoků při krmení a hlazení rejnoků rádi odložíte teplé oblečení. A doporučujeme také zavítat do bývalého pavilonu slonů. Nyní se stal dočasným útočištěm tapírů čabrakových. Kromě samice Nadiry zde uvidíte i měsíčního samečka, kterého chovatelé pojmenovali Coffee,“ uvedla Romana Mikešová. Teplá jídla a občerstvení zajistí restaurace Limpopo a Neapolitáno, otevřena bude také Chocolatérie s nabídkou skvělé kávy a pralinek nebo prodejny suvenýrů.

Pro návštěvu Zoo Zlín doporučuje zakoupit cenově zvýhodněné on-line vstupenky. Zlínská zoo je otevřena každý den v roce, v únoru od 8.30 do 16.00 hod.

Autor: red Zdroj a foto: Zoo Ostrava, Zoo Zlín

Doporučujeme


Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*