Kapitán Zbrojovky Pavel Eismann ukončil profesionální kariéru

Přál si skončit na vrcholu a to se povedlo. Zbrojovka splnila hlavní a prakticky jediný cíl sezony, kterým byl postup do nejvyšší soutěže a k němu ji dovedl z pozice kapitána. Zarputilý bojovník a srdcař odehrál v Brně dva roky a v šedesáti zápasech vstřelil tři branky a přidal patnáct asistencí. Tento skvostný příběh se právě uzavřel. Pavel Eismann se nedlouho před 36. narozeninami rozhodl ukončit profesionální kariéru a nadále se věnovat civilnímu zaměstnání.

Dva nezapomenutelné roky

Eismann ve Zbrojovce v první sezóně odehrál kompletní porci zápasů a s devíti nahrávkami se stal v této disciplíně králem (desátou přidal v baráži), k tomu jednou skóroval. Letos chyběl v pouhých dvou zápasech, vstřelil dvě branky a spoluhráče ke skórování vybídl pěti skvostnými centry.

Pavel Eismann v dresu Slovácka, Karviné a Brna

Střelecký prach jsem vystřílel už ve třetím kole,“ směje se borec, který nejprve v závěru zachránil bod ve Vlašimi a pak stvrdil výhru v Sokolově. „První rok to na jaře byla fantastická jízda, zakončená v baráži. Letos prakticky to samé. Každý rok hrál v mém životě obrovskou roli a nikdy na ty dva roky nezapomenu.

Pomyslným vrcholem loňské sezóny byla baráž s Příbramí. Při brance na 3:2 hlučel stadion tak, jako už dlouho ne. Lukáši Magerovi posadil gólový míč na hlavu právě Eismann. „Ten rachot byl neuvěřitelný, neskutečný. Zážitek, euforie. Na to opravdu nezapomenu,“ je přesvědčený.

Letos zase Meggyho vybídl ke skórování „nůžkami“ proti Líšni, naposledy pak i díky raketovému zrychlení pomohl ke gólu Vintrovi proti Jihlavě. „Do ofenzivy jsme byli každý rok silní, nejlépe střílející mužstvo. I my zadáci jsme k tomu přispěli, kluci vpředu obstarali spoustu gólů. Je z toho první liga, to je skvělé. Je to odměna pro kluky, pro lidi v klubu, pro fanoušky.

Zbrojovce přeju jen to nejlepší

Eis u toho jako kapitán tedy už nebude, hláškami a hecováním už neoživí žádný trénink. „Jsou tu další kluci, Dreksič je skvělý lídr, Peter Štepanovský. A převzít to musí i střední generace. Toho se nebojím, kluci to zvládnou a já s nimi budu nadále v kontaktu. Tento týden postup ještě oslavíme,“ slibuje. „Přeju Zbrojovce jen to nejlepší a ještě jednou děkuji všem ve vedení, všem spoluhráčům a fanouškům za nezapomenutelné roky.

Přečtěte si  Ve věku 75 let odešel do fotbalového nebe kapitál mistrovské Zbrojovky Brno a reprezentant Rostislav Václavíček

I když přišla nabídka pokračovat v klubu, zamíří mimo fotbal

Do Brna jsem šel s tím, aby tu byla liga, to se povedlo. A takhle přesně jsem si to přál – končit na vrcholu. Cítím, že ta doba teď nastala. Všem ve Zbrojovce patří obrovský dík, fanouškům, spoluhráčům, vedení. A majiteli, který vždycky dodržel to, co slíbil, a nabídl mi pomocnou ruku i v období po kariéře. Nakonec jsem se nicméně rozhodl po dvaceti letech profesionální fotbal opustit a přejít do civilního zaměstnání,“ hlásí populární Eisi.

S fanoušky se Pavel Eismann rozloučí na některém z domácích utkání v nadcházející sezóně. 

Autor: resp Zdroj a foto: FC Zbrojovka Brno:M.Tajč

Doporučujeme

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*