Karviná padla na Dukle, pražští házenkáři otočili zápas

Brankář Dukly Votava se raduje z důležitého vítězství na Karvinou. V bráně Pražanů skvěle úřadoval.

Házenkáři z Karviné neuspěli proti domácí Dukle Praha v předehrávce 18. kola házenkářské extraligy. Zápas sice v první půli dobře rozehráli, Pražané ale dokázali zápas otočit a zvítězit těsným rozdílem dvou branek. Pád v rovnocenném utkání dvou silných celků vzdálil karvinské borce od druhé Dukly o dva body, na vedoucí Plzeň stále ztrácí pět bodů.

HC Dukla Praha – HCB Karviná 27:25 ( 12:16)

Do první poloviny zápasu vstoupily oba celky s odhodláním překonat rovnocenného soupeře, ale i s viditelnou nervozitou, která se projevovala drsnějšími zákroky trestanými několika žlutými kartami. Slezané byli silnější a Čechy přehráli o čtyři branky (12:16).

Do druhého poločasu však Dukla nastoupila jako znovuzrozená. Pražané postupně vyrovnali skóre a vzápětí přidali skvělou sérii čtyř gólů. V 54. minutě už Karviná ztrácela rozdílem tří branek. V pražské bráně také výborně úřadoval Votava. Manko už hosté nedokázali srovnat. Zápas nakonec skončil o dvě branky ve prospěch Dukly Praha.

Nejlepší střelci: Křístek, Grištšuk po 5, Reichl 4, Klíma, Krušberský, Zelenka po 3 – Monczka 6, Solák 5, Bruna 4. Rozhodčí: Mojmír Valášek, Jaroslav Vychodil. Sedmimetrové hody: 3/2 – 3/1. Vyloučení: 4 – 6 (ČK Zbránek).

Zdroj a foto: Extraliga házené