Kdo je budoucí ministr zdravotnictví? Uznávaný odborník z Brna má mezinárodní zkušenosti

Jan Blatný, budoucí ministr zdravotnictví

Ve čtvrtek bude jmenován nový ministr zdravotnictví. Jan Blatný přichází na ministerstvo z pozice náměstka ředitele brněnské fakultní nemocnice. Specializuje se na dětskou hematologii, během kariéry nasbíral mezinárodní zkušenosti. Nahradí Romana Prymulu, který byl minulý týden odvolán.

Nový ministr přichází z Moravy

Jan Blatný se narodil v roce 1970 v Přerově. Vystudoval lékařství na Masarykově univerzitě v Brně. Později se odborně zaměřil na pediatrii. Jeho hlavní specializací je léčba dětí s poruchou srážlivosti krve. Centrum v Brně, které vede, spolupracuje se zdravotnickými institucemi po celém světě.

V brněnské fakultní nemocnici Blatný působil jako přednosta oddělení dětské hematologie a biochemie. Zastával také funkci zdravotnického náměstka pro zdejší dětskou nemocnici, která je jediným ryze dětským lůžkovým zařízením v celé republice, které pečuje o hemofilické děti.

Uznávaný odborník

Na poli hematologie patří Blatný mezi uznávané kapacity. Učil na Masarykově univerzitě. Několik let působil i v Irsku. „Mám úzké vztahy na Bristol a strávil jsem několik let i v Dublinu. Byla to skvělá léta,“ citoval Blatného server E15.cz.

Blatného odbornost uznávají i opoziční poslanci. Například podle poslance a zároveň předsedy lékařské komory Bohuslav Svoboda je stávající náměstek ředitele brněnské fakultní nemocnice vynikající odborník. Kladné hodnocení vyjádřil i poslanec a Blatného kolega Vlastimil Válek (TOP 09).

Autor: pjk, foto: FN Brno

Doporučujeme


Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*