Kocourkov ve Frýdku-Místku. Klub vyštval fotbalisty do Vratimova, pak získal třetiligovou licenci z Petřkovic

Ve fotbalovém Frýdku-Místku se v minulých týdnech děly věci. Chvíli to dokonce vypadalo, že ve městě už nebude třetí liga, o tu ale fanoušci nepřijdou. Jen ji bude hrát úplně jiný tým a noví hráči. Jak je to možné? 

Ve Frýdku-Místku proti sobě stály dva subjekty. Na jedné akciová společnost, pod níž spadali muži, na té druhé pak zapsaný spolek, který má pod svými křídly mládež. Jenže obě strany spolu moc nespolupracovaly. 

Do čela akciové společnosti se na konci minulého roku postavil Jan Lokaj, jenž se s druhou stranou snažil najít společnou řeč. To se mu však nepovedlo. Spory tak gradovaly a nakonec vyústily až v to, že mužský tým, který působí v MSFL, ukončil své působené ve Stovkách a odešel do nedalekého Vratimova. 

„Jednání spolku bylo opravdu nepochopitelné. Vždyť oni to chtějí vlastně celé řídit. A do toho ještě nedej bože, že bychom my měli fotbal financovat ze soukromých peněz, z mých peněz a z peněz partnerů a sponzorů,“ uvedl pro klubový web Lokaj. 

Licence z Petřkovic

Ve Vratimově měl tým vedený trenérem Žižkou na jaře hrát ještě pod hlavičkou Frýdku-Místku (soutěž však byla ukončena), do nového ročníku už ale půjde coby Vratimov. „S lidmi, se kterými jsme si sedli, jsme se dokázali prakticky velice rychle dohodnout úplně na všem. Přesto mě mrzí, řekl bych dokonce, že mě to až rve srdce, že jsem jeden z těch lidí, kteří zapříčinili konec dospělého fotbalu ve Frýdku-Místku,“ dodal Lokaj. 

Jenže krátce poté, co se zdálo, že je s mužským fotbalem ve Frýdku-Místku konec, se na veřejnost dostala další zpráva. MSFL ve Frýdku-Místku zůstává – jen s tím rozdílem, že klub získal třetiligovou licenci z Petřkovic. „Spolek tak vytvoří vlastní A tým mužů, který jej bude reprezentovat a hájit samostatně jeho barvy ve třetí lize. Chtěli bychom všechny fanoušky ubezpečit, že spolek se ani v budoucnu nezřekne svých zásad, a proto věříme v podporu fanoušků, veřejnosti a města,“ prohlásil předseda spolku Radim Mamula, jenž si pochvaloval také navázání spolupráce v mládežnické oblasti s Baníkem Ostrava. 

Přečtěte si  Od angažmá v Rakousku jsem čekal víc, přiznal Matula. Čím ho zaujaly Rosice?

Valcíře povede Orel

Fanoušci Frýdku-Místku se tak i nadále mohou těšit na třetiligové zápasy. Hráči jako Varadi či Literák u toho už ale nebudou. „Proč tohle všechno spolek dělá, když dospělý fotbal na třetiligové úrovni měl a mohl tak s námi spolupracovat, nevím. On si teď místo toho z peněz buď daňového poplatníka, nebo nějakého privátního sponzora, kupuje soutěž odjinud,” prohlásil Lokaj, jehož tým už se zabydluje ve Vratimově. 

A také ve Stovkách už se začíná tvořit mužstvo, které v příští sezoně bude bojovat, mimo jiné i proti Vratimovu, v MSFL. Jeho sportovním manažerem a trenérem se stala klubová legenda Karel Orel. Koho však bude mít v kádru, to je zatím neznámou. 

Autor: resp Foto: fnliga

Doporučujeme

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*