Kometa jde do akce. Nebo ne? Jestli vůbec nějaký zápas s Plzní bude, říká Holík

Brněnská Kometa je jediným týmem, který ještě nezasáhl do letošní extraligové sezony. V pátek by se to mělo změnit a svěřenci trenéra Libora Zábranského by měli nastoupit proti Plzni. Všichni ale s napětím očekávají, co přinesou nová vládní opatření proti šíření koronaviru.

„Jestli vůbec nějaký zápas s Plzní bude,“ prohodil osmadvacetiletý útočník Komety Petr Holík. Se svými spoluhráči čeká na ostrý start soutěže, do které se Kometa má zapojit v pátek.

Těšíte se?

Pokud se bude hrát, tak se těšíme. Dlouho jsme nehráli a jen jsme trénovali, do toho byly karantény. Snad to už vypukne, ale je otázka, jak. Beru to tak, že budu rád za každý zápas, který letos bude.

Myslíte si, že se letošní sezona vůbec zvládne dohrát?

Těžko říct. Vůbec nevím, co bude zítra, co papaláši nahoře zase udělají. Budu doufat, že se to dohraje a podle toho se taky připravujeme. Jdeme zápas od zápasu, ale není to na nás.

Opatření se neustále mění. Orientujete se v tom ještě?

Ne, pořád je to totiž jinak. Nerozumím tomu a štve mě to. Já bych pustil diváky na hokej, klidně plný dům, a kdo by tam nechtěl, tak ať zůstane doma. Ať se každý rozhodne. Moc to ale komentovat nechci, protože bych musel nadávat.

Bojíte se, co bude dál?

Pokud zakážou všechny sporty, tak možná nebudeme ani trénovat. Ale je to naše práce, to mám jít do Billy, nebo co? Musíme to však respektovat a poprat se s tím. Nic jiného nám nezbývá.

Pokud se bude hrát, tak bez diváků. Jaké to bude?

Na hov*o. Hokej hrajeme pro lidi. Nevím, jak mě to bez nich bude bavit. Samozřejmě jsme rádi, že můžeme aspoň hrát, ale bez diváků, a kór v Brně, kde by nás hnali dopředu, to bude na prd.

Zažil už jste někdy hokej bez fanoušků?

I ve třetí třídě na nás byli aspoň rodiče. Bez diváků jsem ještě nehrál a vůbec nevím, jaké to bude. V přípravě jsme měli na stadionu 600 lidí, ale bylo to úplně jiné. Diváci k tomu sportu patří, taky se chtějí bavit. Bude to divné.

Co očekáváte od zápasu s Plzní? Tedy, pokud proběhne…

Přečtěte si  Isabella vzdala soutěž Miss, aby si z Třebíče do Turecka dojela pro světové zlato

Bude to těžké. Už něco mají za sebou, my jsme jen trénovali a byli jsme v karanténě. Bude těžké se do toho dostat a nevím, jestli tam bude nějaká hokejovost. Ale těšíme se a budeme bojovat. I když v takových podmínkách.

Máte odložených šest zápasů. Bude to těžké dohnat?

Tělo to bude muset zvládnout, ale těžké bude to, že už teď ztrácíme 14 bodů na prvního. Řekne se, že máme odehráno méně zápasů, ale už teď vidíme, jak to bude těžké a kolik nám toho chybí. Na psychiku to bude náročné. Nesmíme však přemýšlet nad tím, jestli se to dohraje nebo ne, ale musíme sbírat body a na konci se to nějak sečte.

Orientujete se ještě vůbec v tabulce?

Orientovat se v tom dá, ale kdo co odehrál nebo neodehrál, tak v tom se ztrácím. Vím, kdo je první a kolik nám na ně chybí bodů. Ale ještě nejsme poslední, což je fajn.

Byli jste v karanténě, Kometa měla 22 nakažených. Bude návrat o to těžší?

Když nemůžete trénovat a jste doma, tak je to těžké. Ale už jsme týden na ledě a snad to bude dobré.

Autor: resp Foto: HC Kometa Brno

Doporučujeme


Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*