Koncert i komentovaná prohlídka. Ústřední hřbitov v Brně připravuje speciální dušičkový program

Přichází doba dušiček a s ní i zvýšený počet návštěvníků na Ústředním hřbitově v Brně. Lidé sem míří, aby uctili památku svých zesnulých blízkých. Ale letos mohou návštěvníci očekávat něco navíc – hřbitov nabídne doprovodný program, který zpestří jejich návštěvu. Bude pro seniory, i ty nejmladší.

Na rozptylových loučkách bude v čase od 10:00 do 18:00 znít hudba. V altánku zde si budou moci lidé zapálit svíčku pro vzpomínku na své blízké, kteří jsou pochovaní na vzdálených místech. Svíčky budou za dobrovolný příspěvek k dispozici na místě,“ informoval radní města Brna Filip Chvátal.

Od 10 do 15 hodin bude k nahlédnutí otevřená obřadní síň. Následující den 3.11. proběhne od 17 hodin koncert v rámci 140. výročí založení Ústředního hřbitova, který přinese sborovou hudbu a vystoupení žáků ZUŠ.

Dále bude od 14 hodin probíhat komentovaná procházka po hřbitově pod vedením pana Michala Hančáka z Muzea města Brna, a to ve stejném rozsahu, v jakém bude pro veřejnost pořádána v rámci 140. výročí založení Ústředního hřbitova. Procházka trvá zhruba 2 hodiny a lidé se mohou připojit či odpojit kdykoliv v jejím průběhu. S prohlídkou budou už tradičně osloveny i mateřské školky a školy.

Sraz bude u hlavního vstupu z ulice Vídeňská a konec je plánovaný v 16 hodin v souvislosti s brzkým stmíváním a nájezdem návštěvníků po pracovní době na Ústřední hřbitov.

Iniciativa vznikla v rámci poradního sboru pro prorodinnou politiku. Jejím cílem je u příležitosti dušiček hřbitov otevřít všem generacím. Nejen seniorům, ale i mladým, školám i školkám, s možností vzpomenout na své blízké.

Autor: red Zdroj a foto: Město Brno

Doporučujeme


Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*