Koncert ukáže blízkost moravského a ukrajinského folkloru, vystoupí Pavlica i Ulrychovi

Městské divadlo v Brně bude ve čtvrtek 24. března hostit koncert na podporu ukrajinských rodin, které utekly před válkou. Na akci s názvem Společné kořeny vystoupí řada moravských hudebních osobností i hosté z Ukrajiny.

“Výjimečný koncert na podporu ukrajinských rodin. Neuvěřitelná blízkost lidové kultury ukrajinské, moravské a slovenské,” vyzdvihuje plakát akce, která se uskuteční ve čtvrtek 24. března od 20 hodin na Hudební scéně brněnského Městského divadla.

Hlavním hostem koncertu bude ukrajinská zpěvačka Mariana Sadovská. Dalšími vystupujícími bude Hradišťan s Jiřím Pavlicou, sourozenci Hana a Petr Ulrychovi s Javory Beat či Horňácká cimbálová muzika Petra Mičky. Režie a dramaturgie se ujal Břetislav Rychlík a Marianna Kozak.

“Výtěžek z koncertu a sbírky zůstane v České republice na rozvoj kulturních aktivit ukrajinských uprchlíků, na podporu udržování jejich tradic,” uvedlo Městské divadlo. Koncert v přímém přenosu odvysílá veřejnoprávní Česká televize na programu ČT2 a Český rozhlas.

Plakát koncertu

Autor: pjk, zdroj: Městské divadlo Brno, foto: Hradišťan & Jura Pavlica, Městské divadlo Brno

Doporučujeme


Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*