Konec spekulací, Berani představili posily. Zlínský dres obleče mistr světa Němec nebo Slováci Trška a Mikúš

Mezi čtveřicí nových zlínských hráčů vyniká velezkušený obránce a mistr světa Ondřej Němec.

Vedení hokejového Zlína představilo hned zkraje přestupového období čtyři nové posily do nadcházející sezony. Za Zlín budou hrát obránci Ondřej Němec s Peterem Trškou, útok posílili Tomáš Mikúš a Darek Hejcman.

„Těší nás, že se tým podařilo vhodně doplnit a vyvážit tak již zveřejněné odchody hráčů. Hráčský kádr neuzavíráme a nelze vyloučit například zkoušky hráčů při nástupu na led jako v předchozích sezonách,“ uvedl na klubovém webu hlavní trenér a zároveň sportovní manažer PSG Berani Zlín Robert Svoboda. 

Kádr posílí mistr světa

Nejznámější novou tváří je nepochybně Ondřej Němec. Vsetínský odchovanec si v minulosti zahrál KHL, v prestižní soutěži vystřídal hned čtyři kluby. V ČR hrál zejména za Kometu Brno, začínal v rodné Třebíči a Vsetíně. Sedmatřicetiletý obránce třikrát vyhrál extraligu, v roce 2010 se stal mistrem světa. 

„Přichází k nám skvělý hokejista, reprezentant a bývalý hráč KHL. Chtěli jsme do kádru získat hráče podobných kvalit, Ondra nám hodně pomůže především v přesilových hrách. Jeho příchod je pro zlínský hokej skvělou zprávou. Deklarovali jsme příchod velmi zkušeného beka, což se nám podařilo. Jeho role bude nejen na ledě, ale také v tom předávat zkušenosti našim mladým odchovancům v obraně,“ rozhovořil se Svoboda.

Ondřej Němec, sedmatřicetiletý rodák z Třebíče

Dva slovenské impulsy a jedno překvapení z Přerova

Další novou tváří do defenzivy je Němcův někdejší spoluhráč z Komety, slovenský reprezentant Peter Trška. „Peter je kreativní bek, ofenzivní obránce. Má vazbu na Ondru Němce, neboť se velmi dobře znají z působení v Kometě. Věříme, že naváže na výkony z předminulé sezony, kdy patřil k nejproduktivnějším obráncům extraligy a bude pro tým velkým přínosem. Loňskou sezonu měl složitější, ale to potká v kariéře každého hokejistu,“ pronesl Svoboda. 

Útok posílí jeho krajan Tomáš Mikúš z Karlových Varů. „Věříme, že Tomáš může jít výkonnostně ještě nahoru a jeho příchod do Zlína se stane novým impulsem v jeho kariéře. Počítáme s ním mezi hráče, kteří by měli plnit zvýšit efektivitu ofenzivní části. Jeho angažováním nahrazujeme odcházející hráče v útoku,“ říká kouč Beranů. 

Překvapením je angažování Darka Hejcmana z prvoligového Přerova, který za Zlín odehrál pět zápasů v minulé sezoně. „Jde o vhodného hráče pro doplnění hráčského kádru. Má vhodné parametry, aby se uplatnil v extralize a navázal na předchozí hráče, kteří k nám přišli z první ligy a skvěle využili své šance,“ věří Svoboda.

Zdroj a foto: PSG Berani Zlín

Doporučujeme

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*