Nádraží v Kravařích projde rekonstrukcí, část půjde k zemi

Výpravní budova stanice Kravaře ve Slezsku

Výpravní budovu ve stanici Kravaře ve Slezsku čeká celková rekonstrukce. V plánu je zateplení i zlepšení služeb pro cestující. Správa železnic vyhlásila veřejnou zakázku na zhotovitele. Cena rekonstrukce se předpokládá na 32 milionů korun, proběhne na podzim příštího roku.

“V rámci rekonstrukce provedou dělníci zateplení budovy a výměnu oken, dveří a střešní krytiny. Zachováno zůstane historické členění fasády i jejích prvků. V celém objektu dojde k rekonstrukci rozvodů vody, elektroinstalace a vytápění,” informoval mluvčí Správy železnic Dušan Gavenda.

V plánu je také změna dispozičního uspořádání výpravní budovy. Vzniknou zde vestavěná bezbariérová WC, zrekonstruují se veřejně přístupné prostory a místnosti pro dopravce i provozovatele dráhy. Současně má dojít ke zbourání nevyužívané části budovy.

Proměnu čeká i okolí

Rekonstrukce se dotkne i venkovních prostor. “Vybudují se bezbariérové vstupy z ulice a z nástupiště. Dále vzniknou krytá stání pro jízdní kola včetně nabíjecích stojanů pro elektrokola. Doplní se také informační systém a osadí nový mobiliář v podobě laviček a odpadkového koše,” doplnil mluvčí železničářů.

Po celou dobu rekonstrukce bude cestujícím k dispozici pokladna, čekárna a veřejné WC, které se přesunou do náhradních prostor.

Zdroj: Správa železnic, foto: Vojtěch Dočkal (Wikimedia Commons)

Doporučujeme

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*