Kvíz: Jak znáte herce a herečky z Moravy?

Herci z Moravy

Víte, kteří herci a herečky pochází z Moravy a v jakých filmech hráli? Vyzkoušejte si náš další kvíz, ve kterém vás možná nejedna otázka překvapí.

0%

Bolek Polívka (původem z valašských Vizovic) se nejvíce proslavil hlavní rolí v dnes už klasické moravské komedii Dědictví. Jak se jmenuje postava, kterou ztvárnil?

Dědictví aneb Kurvahošigutntag
Správně! Špatně!

Bolek Polívka si zahrál v celé řadě filmů. Jeho divadelní působení je úzce spjato s Divadlem Husa na provázku a s vlastním Divadlem Bolka Polívky.

Kdo by neznal legendárního mistra komediálních filmů a lidového vypravěče Vladimíra Menšíka, kterému přátelé neřekli jinak než “Laďa”. Víte odkud pocházel?

Správně! Špatně!

Miroslav Donutil (nar. v Třebíči) spojil podstatnou část svého hereckého života s Brnem. V jakém brněnském divadle zanechal nesmazatelnou stopu?

Správně! Špatně!

V Huse na provázku například herecky i zpěvácky zazářil v hlavní roli muzikálu Balada pro banditu.

Moravský herec Oldřich Velen nezapomenutelným způsobem ztvárnil postavu Jury Kláska v oblíbeném seriálu z prostředí Moravského Slovácka. O jaký seriál se jedná?

Správně! Špatně!

6) Jedna z celostátně nejznámějších hereček a manželka Josefa Abrháma se narodila v Brně. Libuše Šafránková zanechala nezapomenutelnou stopu nejméně v jedné pohádce, ve které si zahrála s dalším hercem z Moravy Pavlem Trávníčkem (pocházejícím z Konice nedaleko Prostějova). Jak se pohádka jmenuje?

Tři oříšky pro Popelku
Správně! Špatně!

Radoslav Brzobohatý se sice narodil na Slovensku, dětství však prožil ve valašské dědině Jarcová. Mezi jeho herecké vrcholy patří jedna ze dvou hlavních rolí ve thrillerovém dramatu čerpajícím z kinematografické vlny “zlatých šedesátých”. Jak se film Karla Kachyni (původem z Vyškova) jmenuje?

Ucho
Správně! Špatně!

Thrillerové drama Ucho z roku 1970 patřilo mezi nejpřísněji střežené "trezorovky", film totiž zobrazoval realitu stranických čistek v 50. letech. V Uchu si Brzobohatý zahrál v excelentním hereckém duetu s jeho tehdejší manželkou Jiřinou Bohdalovou.

Mezi nejvýraznější herečky z Moravy patřila nepochybně Vlasta Chramostová (narozená v Brně). Nejvíce se proslavila jako divadelní herečka, nezapomenutelný filmový výkon ve vedlejší roli ale také předvedla například v oceňovaném válečném dramatu, jehož děj se odehrává v hanácké dědině. O jaký film se jedná?

Vlasta Chramostová
Správně! Špatně!

Komorní válečné drama z roku 1998 bylo nominováno na Oscara.

7) (Nejen) pro pamětníky: Jedním z nejslavnějších herců první republiky byl Hugo Haas. Kde se narodil a kde je také pohřben?

Hugo Haas
Správně! Špatně!

Kvůli svému židovskému původu byl nucen v době protektorátu emigrovat do zahraničí. Pohřben je na brněnském židovském hřbitově.

Vlastimil Brodský se narodil Hrušově nad Odrou (dnes součást Ostravy). Ve kterých filmech natočených podle předlohy knih spisovatele Bohumila Hrabala (původem z brněnských Židenic) se objevil?

Vyberte 2 správné odpovědi

Správně! Špatně!

Málokdo ví, že se Ondřej Vetchý narodil na Moravě. Ve kterém městě?

Báječná léta pod psa
Správně! Špatně!

Ondřej Vetchý se proslavil mimo jiné i v hlavní roli filmu Báječná léta pod psa (na obrázku).

Jak znáte herce a herečky z Moravy?
Výborně!

Vaše znalosti jsou výborné! O hercích a herečkách z Moravy toho víte opravdu hodně. 🙂
Dobrá práce!

Vaše znalosti o hercích a herečkách z Moravy jsou dobré, víc než polovina odpovědí správně. 🙂
Něco nám uteklo, ale to nevadí!
Na jedničku to nebylo, ale základní přehled máte. 🙂
Nevadí! 🙂
Uf, to bylo docela těžké, co říkáte? Ale příště to bude určitě lepší. 🙂

Doporučujeme


Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*