Kvůli chřipce zakazuje návštěvy stále více nemocnic na Moravě

Chřipka zákaz návštěv
Ilustrační obrázek

AKTUALIZOVÁNO

Kvůli chřipce se zakazují veřejnosti návštěvy ve stále více nemocnicích na Moravě. Řada oblastí je na pokraji chřipkové epidemie. Evidují se tisíce nemocných lidí s akutními respiračními nemocemi a chřipkou. V celorepublikovém průměru je na 100.000 lidí 1 865 nemocných.

Návštěvy zakazuje stále více nemocnic

Například nemocnice ve Znojmě zakáže od středy veřejnosti návštěvy kvůli stále většímu počtu akutních respiračních onemocnění. Návštěvy budou plošně zakázány až do odvolání na všech lůžkových odděleních, informaci uvedla mluvčí nemocnice Petra Veselá.

“Snažíme se tímto zákazem chránit naše hospitalizované pacienty a také personál, který se o ně stará. Prosíme příbuzné pacientů, aby zákaz respektovali,” uvedla Veselá.

Ode dneška platí zákaz v Nemocnici Kyjov, od pondělí jej zavedly nemocnice v Hustopečích a Břeclavi. Plošný zákaz byl vyhlášen také ve Zlíně, Kroměříži, Uherském Hradišti, Vsetíně, Šternberku, Svitavách či v olomoucké vojenské nemocnici.

K zákazu návštěv přistoupily fakultní i městská nemocnice v Ostravě. Ke stejnému kroku přistoupila také Slezská nemocnice v Opavě.

V Přerově platí zákaz pouze na interním oddělení a LDN, dětské a porodnické oddělení. V Šumperku na dětském a porodnickém oddělení. Fakultní nemocnice Olomouc nepovoluje návštěvy na hemato-onkologické klinice, došlo k omezení návštěv na dětském oddělení. Dílčí omezení platí v Jihlavě.

Nově se k zákazu návštěv přidaly i Úrazová nemocnice a soukromá nemocnice SurGal Clinic v Brně.

Některé nemocnice návštěvy stále povolují

K zákazu na druhou stranu zatím nepřistoupila Fakultní nemocnice Brno, jak informoval její mluvčí Pavel Žára, a podle mluvčí Dany Lipovské ani Fakultní nemocnice u svaté Anny v Brně. Zákaz zatím neplatí například ani v Jeseníku či v Dačicích.

Řada oblastí je nachází na pokraji chřipkové epidemie. Hygienici zároveň každoročně upozorňují, že počty mají pouze z ordinací lékařů. Je tedy možné, že nemocných může být i více, jen ještě zatím nevyhledali odbornou pomoc.

Zdroj: ČTK, stránky nemocnic, foto: sousede.cz

Související články

Přečtěte si  Mezinárodní strojírenský veletrh v Brně chce vzbudit zájem žáků a studentů o technické obory

Doporučujeme


Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*