Kvůli opravám bude víc jak měsíc částečně uzavřena dálnice D1 od Mořic po Kroměříž

Komplikace a omezení čekají od 20 srpna až do 24. září na řidiče, kteří budou projíždět po dálnici D1 mezi Vyškovem a Kroměříží. V úseku mezi Mořicemi a Kroměříží bude probíhat oprava vozovky. Uzavřen bude také nájezd na dálnici u Kojetína. Doprava bude svedena do jednoho pruhu.

Ředitelství silnic a dálnic ČR (ŘSD) bude opravovat úsek dálnice D Mořice – Kroměříž. Stěžejní práce proběhnou v termínu od 20. srpna do 24. září 2023 za částečné uzavírky dálnice D1, informovalo ŘSD v tiskové zprávě. “Provoz na hlavní trase povede po neopravované části dálnice v obousměrném režimu pruhů 1+1, uzavřenou mimoúrovňovou křižovatku MÚK Kojetín (EXIT 253) vpravo nahradí objízdná trasa vyznačená přes souběžnou silnici I/47. Dá se tak bohužel očekávat zvýšený provoz mimo jiné i v částech Kroměříže Hradisko a Postoupky,“ popsal vedoucí radničního odboru služeb Lambert Hanzal.

Stavbaři budou pracovat v úseku mezi kilometry 245,6 až 257,5 směrem z Prahy. Na vozovku položí nový dvouvrstvý mikrokoberec. Zvolená technologie bude podle ŘSD využita za účelem uzavření současného cementobetonového krytu dálnice D1.

Opatření zamezí průniku vody a degradaci povrchu narušeného počasím i hustým provozem, kdy frekvence dopravy překračuje 16.500 aut všech kategorií denně, z toho více než 4400 kamionů,“ uvedlo ve zprávě ŘSD.

Autor: red Zdroj: město Kroměříž

Doporučujeme


Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*