Legendární Rychlé šípy se opět ukrývají v ulicích měst. Probíhá velká pátrací hra pro malé i velké

Rychlé šípy na budově Besedního domu v Brně v 2015

Hned v pěti městech Moravy a Slezska právě probíhá oblíbená pátrací hra pro jednotlivce, skupiny i rodiny s dětmi Hledáme Rychlé šípy. Ve vyznačeném území mohou lidé hledat figurínu slavného chlapeckého klubu, ti úspěšní obdrží speciální foglarovské ceny. Hru pořádá Sdružení přátel Jaroslava Foglara a skončí 17. prosince.

Mirek Dušín, Jarka Metelka, Jindra Hojer, Červenáček a Rychlonožka. Slavná pětice chlapců z klubu Rychlé šípy opět vystoupila ze stránek knih spisovatele Jaroslava Foglara a vydala se do ulic měst. Do 17. prosince totiž probíhá další ročník oblíbené hry Hledáme Rychlé šípy. Letos se legendární parta ukrývá převážně na Moravě a ve Slezsku v Brně, Ostravě, Prostějově, Přerově, Krnově a také v Čechách v Plzni.  

Na webu www.hledamers.spjf.cz sou zveřejněny mapky herních území pro každé město. Lidé tak mohou procházet uličky a pátrat po figuríně v životní velikosti. „Figurína Rychlých šípů je vždy ukryta na některém z balkónů, výklenků, ochozů či pavlačí viditelných z běžně dostupných míst. Stačí jen v hracím období vyrazit do některého z herních měst a pátrat,“ vysvětlil předseda Sdružení přátel Jaroslava Foglara Vojtěch Hanuš.

V Brně, Ostravě a Plzni se hra koná pravidelně už několik let, v ostatních městech je letos poprvé či po delší pauze. Úspěšní hledači mohou svůj nález vyfotit nebo nakreslit a poslat organizátorům, ti je odmění na slavnostním vyhlášení hry, které proběhne ve všech městech 17. prosince.  

Hra připomíná výroční zveřejnění prvního příběhu Rychlých šípů

17. prosince 1938 vyšel první kreslený příběh Rychlých šípů, proto si právě v tento den ve spoustě měst připomínáme Jaroslava Foglara, jenž ve svých knihách Večer světel i celá Stínadla, tu tajemnou čtvrť plnou dobrodružství, zachytil,“ objasnil Hanuš.

Hru organizuje Sdružení přátel Jaroslava Foglara, nezisková organizace, která se zabývá popularizací díla slavného spisovatele a která také navazuje na jeho pedagogické metody. Především propaguje dětské kluby bez dospělého vedoucího po vzoru Rychlých šípů, pořádá také pro děti pravidelné soutěže či tábory.

Autor: resp Zdroj a foto: Sdružení přátel Jaroslava Foglara

Doporučujeme


Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*