Letní olympiádu obohatí v Ostravě Olympijský festival

Olympijský festival v Ostravě k zimním hrám v roce 2018

Až budou na přelomu července a srpna příštího roku bojovat sportovci v Tokiu o olympijské medaile, budou toto dění sledovat diváci po celém světě. V Ostravě na výstavišti Černá louka a v Loděnici u Slezskoostravského hradu však díky Olympijskému festivalu budou moci sportovní fanoušci zažít atmosféru společného fandění nebo si rovnou vyzkoušet některý z 50 vybraných sportů.

Ostrava je jediným městem v ČR, kde se obdobný projekt uskuteční potřetí. V jednání jsou podle Kejvala ještě parky v Praze a Brně. “Vždycky v minulosti byl Olympijský festival v Ostravě mimořádně úspěšný. Chceme tak podpořit sportovce v Tokiu. Chceme se zaměřit také na děti a ukázat jim sporty,” uvedl předseda Českého olympijského výboru Kejval.

Olympijský festival se uskuteční od 24. července do 9. srpna. Lidé si budou moci vyzkoušet třeba atletické disciplíny, pumptrackovou dráhu nebo si zasportovat v beach aréně a seznámit se s vodními sporty. Kvůli časovému posunu Kejval předpokládá, že fandit se na festivalu bude především během víkendů.

Vím, že to je klišé, že se říká, že Ostrava je městem sportu, ale já si myslím, že to neustále potvrzujeme různými aktivitami. Těšíme se, že děti, dospělí i senioři budou mít možnost si vyzkoušet olympijské disciplíny,” uvedl primátor Tomáš Macura.

Podle bývalého krasobruslaře Tomáše Vernera je pro sportovce podpora lidí na Olympijském festivalu velmi důležitá. “Díky sociálním sítím a dnešnímu propojení světa máme rychle zprávy, fotky i videa, jak to v Olympijských festivalech vypadá. Vidět, že tam jsou nadšené desítky, stovky i tisíce malých dětí, které křičí vaše jméno, tak to dodává takovou energii, která se nedá nikde jinde získat,” míní Verner.

Rozpočet akce je 32 milionů korun, přičemž na ni 12 miliony přispěl kraj a deseti miliony město Ostrava. Vstupné na Olympijský festival bude 50 korun pro dospělé, děti do 12 let a senioři nad 65 let budou mít vstup zdarma.

Olympijský park v Ostravě v letech 2016 a 2018 navštívilo téměř 300.000 sportovních nadšenců. Organizátoři očekávají, že na Olympijský festival dorazí minimálně 100.000 návštěvníků. Třinec a Slezská Harta obohatí program o speciální víkendové akce – 1. a 2. srpna to budou dračí lodě a kanoe na Slezské Hartě, Třinec pak 8. srpna nabídne veřejnosti zábavný desetiboj. Olympijský festival poprvé bude mít i příměstské tábory. Ve spolupráci se Střediskem volného času v Ostravě si děti ve dvou turnusech vyzkouší různé sporty.

Přečtěte si  Ovce a ovčáci se vrací na Praděd. Tradiční pastva pomůže vzácným rostlinám

Autor: red Zdroj: ČTK Foto: olympijskyfestival.cz

Doporučujeme


Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*