Líšeň nebo Frýdek-Místek? Poslední kolo Moravskoslezské ligy ještě slibuje drama

Momentka z utkání SK Líšeň - FC Odra Petřkovice
Momentka z utkání SK Líšeň - FC Odra Petřkovice

Závěr fotbalové sezony v Moravskoslezské lize rozluští ještě poslední velký rébus. O prvenství v soutěži, a také jediné postupové místo do Národní fotbalové ligy stále bojují SK Líšeň a MFK Frýdek-Místek.

Líšeň odehrála podzim ve velkém stylu a do jara vstoupila s osmibodovým náskokem na nejbližší pronásledovatele. Vlivem nejistého vstupu do jarní části se náskok brzy rozplynul a na Líšeňské se dotáhly Petřkovice, Kroměříž a nenápadně ze zadních řad také Frýdek-Místek. Ten své úspěšné jarní tažení korunoval v předposledním kole výhrou nad Vyškovem 2:0. A protože Líšeň pouze remizovala v Uničově 2:2, dostali se Frýdeckomístečtí Valcíři o dva body do čela před SK Líšeň.

Závěrečné kolo sehrají oba sokové venku. MFK Frýdek-Místek zavítá na hřiště 11. FC Hlučín. SK Líšeň bude hrát o naději na hřišti FK Hodonín.

Valcířům dává výhra jistotu postupu

Matematika mluví jarně. Líšenští, chtějí-li postoupit, musí v Hodoníně vyhrát a současně Frýdek-Místek nesmí vyhrát v Hlučíně. V případě remízového stavu v Hlučíně postupuje díky lepším vzájemným zápasům Líšeň. Pokud Frýdek-Místek zvítězí, s jistotou postupuje.

Líšeň má stále naději na postup, ale současně může v případě prohry a výhry Kroměříže a Petřkovic skončit až na nepopulární čtvrté pozici.

Naopak Frýdek-Místek by se mohl po předlouhých 26 letech opět stát vítězem MSFL (naposledy se tak stalo v sezoně 1992/93).

Oba důležité zápasy začínají v sobotu v 17:00.

Aktuální tabulka MSFL

Autor: red Foto: SK Líšeň

Doporučujeme


Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*