Líšeň zakončila úspěšný podzim výhrou nad Chrudimí

Fotbalisté Líšně porazili v sobotní předehrávce 16. kola FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY 2:0 Chrudim. Cestu za vítězstvím jim usnadnili hostující Krčál, který si už v 17. minutě vysloužil červenou kartu. Brněnský nováček následně přesilovku dvakrát využil. Líšeň tak slaví šesté vítězství v soutěži a polepšila si v neúplné tabulce na příjemnou sedmou příčku.

Líšeňští po domluvě se soupeřem sehrály poslední podzimní zápas v reprezentační přestávce, tedy s předstihem oproti zbytku druhé ligy. Vsadili na lepší počasí i terén a utkání pojali jako oslavu fotbalu a poděkování divákům za přízeň. Proklamovaný útok na rekordní návštěvu sice nevyšel, ale jinak šlo o vydařené představení.

Koučování domácích připadlo výjimečně na asistenta Roberta Kafku, který zastoupil dovolenkujícícho trenéra Valachoviče. Marvani navíc postrádali hned tři útočníky: vykartované Hladíka a Martina Vintra a mládežnického reprezentanta Zikla.

Líšeň tak nastoupila rovnou se sedmi defenzívními hráči a v úvodu tak nebyla tak aktivní, jako obvykle v domácích zápasech. Obraz hry se příliš nezměnil ani poté, co byl vyloučený v 17. min. stoper MFK Krčál za sražení unikajícího Minaříka.

A byl to právě Minařík, který zařídil první branku utkání. Hostujícího brankáře Zímu nejprve protáhl tvrdou ránou z vápna Ševčík a v pokračující akci našel Retenův centr volného Minaříka, který tečoval míč do sítě.

O přestávce došlo k výměně Bednáře za O. Vintra. Střídání mělo přinést větší důraz v útoku, což se stalo. První šanci měl však po hodině hostující Rybička, po křižné přihrávce ale z úhlu pálil jen do brankáře domácích Šustra.  Na druhé straně zahrozil střídající Vintr, který si narazil s Demeterem, ale v jasné šanci minul branku. Nakonec se však Vintr přecijen odvděčil trenérovi za důvěru. Po průnikové přihrávce odcentroval zprava Čermák a jeho přetažený pas našel právě Ondřeje Vintra, jenž umístil míč z voleje parádně pod břevno.

Líšeň tak udělala vítěznou tečku za zdařilým podzimem.

Ohlasy trenérů po utkání:

Robert Kafka: „Nastupovali jsme do zápasu s respektem, neboť jsme si byli vědomi, že se na nás soupeř pořádně nachystal, aby oplatil porážku z domácí půdy z kraje sezóny. Vzhledem k trestu Marka Vintra a Hladíka, a reprezentačního startu Zikla, dostali příležitost hráči širšího kádru a troufám si říct, že rozhodně nezklamali. Bednář na kraji zálohy zahrál velmi dobře, Vintr po svém příchodu na hřiště měl okamžitě šanci, kterou neproměnil, ale o dvě minuty později už byl úspěšný. Zápasu jsme se zhostili velmi dobře a po zásluze jsme vyhráli. Nahrálo nám brzké vyloučení soupeře.“

Jaroslav Veselý: „Byli jsme připraveni oplatit Líšni porážku ze srpna. Jenže do souboje vstoupila červená karta pro Krčála, po níž se fotbal změnil spíš v nohejbal. Přibylo mikrosoubojů, dlouhých nakopávaných, či odražených míčů. Přes to, že jsme hráli v deseti, zdálo se, že udržíme do poločasu bezgólový stav. Ale ani po obdržené brance jsme neskládali zbraně. Kolikrát se mužstvo v deseti semkne a hraje lépe než v plném počtu. Proto jsem v poločasové kabině kladl důraz na aktivní hru a možnost využití chyby soupeře, což se málem stalo záhy po změně stran, kdy gólovku neproměnil Rybička. Druhá branka byla rozhodující pro vítězství Líšně. Z potrestaných hráčů jsem viditelněji postrádal Sixtu, který hraje důležitou roli v řadě akcí, či při standardních situacích. Zíma Mrázka v brance zastoupil. Nicméně nemohu si stěžovat na ztráty v sestavě, protože Líšeň postrádala snad ještě důležitější muže své sestavy.“

Líšeň – Chrudim 2:0 (1:0)

Branky: 42. Minařík, 67. O. Vintr. Rozhodčí: Hanousek – Kříž, Vlček. ŽK: Bačo – Ujec. ČK: 17. Krčál (Chrudim).

Diváci: 1015.

Líšeň: Šustr – Jeřábek, Hlavica, Bačo, Ševčík – Čermák – Reteno, Demeter (86. Suchý), Minařík (73. Rolinek), Bednář (46. O. Vintr) – Machálek. Trenér: Kafka.

Chrudim: Zíma – Řezníček, Krčál, Vencl (80. Drahoš), Hlavsa – Kesner, Hynek (57. Ujec), Janoušek, Dostálek (66. Froněk) – Rybička, Vašulín. Trenér: Veselý.

Autor: red Zdroj: SK Líšeň, FNL Foto: SK Líšeň