Mendelova univerzita v Brně ruší výuku kvůli koronaviru

mendelova-univerzita

Mendelova univerzita v Brně ruší od úterý na dva týdny preventivně veškerou výuku kvůli koronaviru, rozhodla rektorka Danuše Nerudová. Studenti budou dostávat úkoly zejména elektronicky, zavřené zůstanou také menza, knihovna a studovny. Opatření lze podle aktuální situace dále prodlužovat, uvedl v tiskové zprávě mluvčí školy Filip Vrána. Dotýká se zhruba 8000 studentů. Další vysoké školy v Brně k podobným opatřením zatím nesáhly.

Na Mendelově univerzitě jsou také do odvolání zakázané hromadné akce v areálu školy. Pro zaměstnance platí dále opatření z minulých dnů a nemají jezdit do oblastí nákazy a současně nesmějí z těchto oblastí zvát hosty. “V případě první potvrzené nákazy koronavirem v Jihomoravském kraji přejdou akademici univerzity do režimu práce z domova,” uvedl Vrána. Opatření platí od úterý 3. března do 15. března s možným prodloužením dle dalšího vývoje.

Ostatní vysoké školy v Brně vyčkávají

Mluvčí Masarykovy univerzity Tereza Fojtová řekla, že tato škola zatím výuku neruší. Dodala, že dnes zasedne akademický senát, který se situací může zabývat a přijmout nějaká opatření.

Vysoké učení technické zatím doporučuje vyučujícím a studentům, kteří byli v rizikových oblastech, aby na dva týdny zůstali doma. Dotčení studenti mají dostat od děkanů či vedoucích ústavů studijní volno. Zaměstnanci mají pracovat z domova, případně mají dostat volno. Škola také nedoporučuje cestovat do oblastí nákazy studentům a zaměstnancům a vedoucí pracovníci mají zajistit dostatečnou možnost hygienické prevence v prostorách školy.

Žádná konkrétní opatření proti nákaze koronavirem nezavedly podle vyjádření mluvčích Janáčkova akademie múzických umění, Univerzita obrany a Veterinární a farmaceutická univerzita.

Zdroj: ČTK Foto: wikimedia.org:b:Skála

Doporučujeme


Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*