Města řeší, kdy otevřou školky. Záleží i na zájmu rodičů

Ilustrační snímek

Kdy se otevřou mateřské školy na jižní Moravě, zatím není zřejmé. Města jako jejich zřizovatelé teprve analyzují vládní rozhodnutí o otevírání škol, na které lze navázat i otevírání školek. Ty však neuzavřelo ministerstvo zdravotnictví, ale právě města.

Podle některých měst záleží na tom, jaký bude zájem rodičů, uvedli mluvčí měst. Teoreticky by mohly být školky otevřené od 25. května stejně jako první stupně základních škol.

Školky jsme zavřeli zejména proto, že rodiče do nich děti neposílali. Takže je otázka, jaký bude jejich zájem v budoucnu,” uvedla mluvčí Břeclavi Jana Pelcová.

Ve Vyškově také předpokládají, že bude rozhodující poptávka rodičů. Pokud se otevře, bude ve třídách 15 dětí, uvedl mluvčí Michal Kočí. “Až podle zájmu rodičů a počtu otevřených tříd bychom nastavili hygienická opatření. S těmi zkušenosti máme. Ostatně Mateřská škola Šikulka je od poloviny března otevřená pro děti, jejichž rodiče pracují v profesích nezbytných pro zajištění chodu státu,” uvedl Kočí.

V Hodoníně budou o otevření mateřských škol teprve jednat, hygienická opatření řeší s řediteli. Ve Znojmě míní, že doporučení vlády jsou neurčitá, proto je potřeba všechno nejprve prostudovat a potom naplánovat termíny a opatření.

Autor: red Zdroj: ČTK Foto: envato.com

Doporučujeme

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*