Miroslav Adámek končí ve vedení Zlína. Jako lékař chce naplno pomáhat lidem

Miroslav Adámek, bývalý primátor Zlína a nynější náměstek primátora

Miroslav Adámek opustí Radu města Zlína. Bývalý primátor a nynější náměstek primátora se vzhledem k současné situaci vyvolané pandemií koronaviru naplno vrací ke své původní profesi lékaře a pokusí se maximálně přispět ke zvládnutí současné komplikované situace ve zdravotnictví, informovala zlínská radnice.

Chirurgie dostala přednost

„Všichni ví, co se nyní děje, kolik sestřiček a lékařů aktuálně chybí. S myšlenkou vrátit se k medicíně se zaobírám delší dobu. Nejprve jsem nabídl pomoc a začal více sloužit v ambulanci. Při této příležitosti jsem se přesvědčil, že mé místo je nyní na chirurgii, která je mojí srdeční záležitostí, řekl ke svému odchodu Miroslav Adámek.

“Nejsem to já, kdo bude řešit komplikovanou situaci ve zdravotnictví, jen přikládám pomocnou ruku a vracím se na místa, která mne jako chirurga vychovala. S tím ale souvisí skutečnost, že do určité míry utlumím své aktivity v komunální politice,” dodal stávající náměstek zlínského primátora.

O novém členovi rady se rozhodne příští rok

Profesi chirurga a člena rady města bude Miroslav Adámek kombinovat do konce března příštího roku, v této lhůtě předá agendu spadající do jeho kompetencí svému nástupci. Jako první dostal nabídku zastupitel František Pilka, který už má s působením v radě města zkušenosti z minulého volebního období.

„Po delší úvaze jsem se rozhodl ji neakceptovat. Mám řadu povinností ve společnosti Nemovitosti města Zlína, kterou řídím, návrat do rady města mi neumožňuje ani momentální zdravotní stav,“ vysvětlil své důvody Pilka.

„Odchod Mirka Adámka nemá žádný vliv na koaliční smlouvu, na jejímž základě hnutí STAN působí ve vedení města. Kandidátem do Rady města Zlína za hnutí STAN je Pavel Stojar. Oblasti, které bude mít na starosti, jsou ještě předmětem debat v rámci našeho hnutí,“ konstatoval Bedřich Landsfeld, náměstek primátora a předseda zastupitelského klubu hnutí STAN. Dodal, že nástupce Miroslava Adámka budou schvalovat zastupitelé města v únoru příštího roku.

Zastupitelský klub má pochopení

 Kolegové z hnutí STAN mají pro rozhodnutí Miroslava Adámka opustit radu města porozumění. „Chápeme ho, je lékař a v této covidové době cítí, že jeho místo je především v nemocnici. Pro Zlín toho vykonal hodně a zaslouží si velké poděkování. Zároveň se všichni těšíme na naši další spolupráci v zastupitelstvu města,“ vzkázal Bedřich Landsfeld. 

Přečtěte si  Jihlava se dočká moderního dopravního terminálu. Správa železnic připravuje velkou rekonstrukci nádraží

V zastupitelstva města Zlína má Miroslav Adámek mandát má až do roku 2022. Pokračovat bude i v zastupitelstvu Zlínského kraje, do kterého byl zvolen na čtyři roky letos v říjnu. „Lidé mi opakovaně dali ve volbách důvěru a nehodlám je zklamat. Získal jsem už nějaké zkušenosti a ty mohu jako zastupitel uplatňovat. Dostojím svým závazkům i v situaci, kdy je potřebný můj návrat k medicíně,“ ujistil.

Zdroj a foto: město Zlín

Doporučujeme


Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*