Morava porazila Čechy. Moravané ovládli mezizemské utkání

Těsně, ale přece. Moravané překonali Čechy i letos.

V neděli 4. října se uskutečnila tradiční mezizemská utkání národní házené, ve které se střetli zástupci Čech a Moravy. Vrchol sezóny tohoto ryze tuzemského sportu dopadl těsným vítězstvím moravského celku v hlavním zápase.

Morava potvrdila loňské vítězství

Mezizemská utkání národní házené v tomto roce hostil český Bakov nad Jizerou. Kvůli koronavirové situaci se musel původní jarní termín přesunout na podzim. Odehrála se čtyři mezizemská utkání. První dva svedli junioři a juniorky, druhý ženy a třetí, který je zároveň hlavním zápasem, muži.

Moravané ve vyrovnaném zápase nakonec těsně přehráli Čechy 19:18. Potvrdili tak loňskou, rovněž těsnou výhru 18:17. Letošní ročník mezizemských utkání natáčela veřejnoprávní Česká televize. Záznam je dostupný v televizním archivu.

Vítězný tým Moravy

Tradiční mezizemská utkání národní házené se konají od roku 1922. Jedná se o jednu z posledních sportovních soutěží, která bere na zřetel rozdělení území podle tradičních zemí.

Národní házená je sport podobný mnohem známější mezinárodní házené. Herní systém vznikl na počátku 20. století. Hráči jsou pevně rozděleni na útočníky, záložníky, beka a brankáře. Hřiště se dělí na tři části. Jedná se o sport provozovaný v současné době prakticky pouze na území České republiky.

Zdroj a foto: Svaz národní házené

Doporučujeme

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*