Moravská stezka se rozšíří u Zábřehu. Cílem je spojit sever a jih Moravy

Moravská stezka se vine od Jeseníků po rovinatou krajinu jižní Moravy.

Postupně budovaná cyklotrasa s názvem Moravská stezka má propojit sever a jih Moravy. Povede k Břeclavi až od slezských Mikulovic u hranic s Polskem. Aktuálně je v plánu výstavba úseku u Zábřehu.

Cyklostezky pomůžou vyhnout se frekventovaným silnicím

Nově vybudovaný úsek bude propojovat spojnice mezi Zábřehem a Lesnicí a Zábřehem a Leštinou. Vznikne 2,5 km nové cyklostezky s předpokládanými náklady kolem 21 milionů korun.

Na výstavbě budou spolupracovat obce Lesnice a Leština s Olomouckým krajem. Vedení kraje se rozhodlo pomoct obcím na vybraných koridorech s organizační i finanční stránkou.

Podle radní Olomouckého kraje Zdeňky Dvořákové Kocourkové se cyklisté díky novým cyklostezkám vyhnou frekventovaným silnicím. “Vybudování nového úseku je dalším krokem ke kompletaci projektu Moravské stezky, kterému jako rekreační cyklistka velmi fandím,“ uvedla radní.

Cílem projektu Moravská stezka je vybudování souvislé cyklistické trasy, která spojí Jeseníky s jihem Moravy. Cyklotrasa začíná u státních hranic s Polskem v slezských Mikulovicích. Od Hanušovic sleduje tok řeky Moravy, prochází lužními lesy Litovelského Pomoraví a přichází do hanácké metropole Olomouce. Dále je vedena přes město Kroměříž, neboli Hanácké Athény, a podél Baťova kanálu až do vinařské oblasti jižní Moravy, Moravské Amazonie a Lednicko-valtického areálu.

Foto: Východní Morava na kole, Moravská stezka

Doporučujeme

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*