Moravské divadelní léto v Olomouci nabídne komedie, muzikály i balet

Balet Gala

Stalo se již příjemnou tradicí, že konec srpna patří v Olomouci festivalu Moravské divadelní léto. Také letos nabídne Moravské divadlo populární inscenace v atraktivních lokalitách pod hvězdnou oblohou, program však slibuje také jednu novinku. Vedle souborů činohry a opery a operety se na open-air akci premiérově představí balet. Třetí ročník divadelní přehlídky začne ve čtvrtek 22. srpna a nabídne šest představení. Vstupenky budou v prodeji od 3. června.

Při tvorbě programu festivalu pro nás byla zásadní dvě kritéria. Jednak chceme divákům zprostředkovat exkluzivní a nezapomenutelné zážitky a nabídnout jim to nejlepší z našeho repertoáru,“ uvedl ředitel Moravského divadla David Gerneš.

Hit letošní sezony Starci na chmelu zažije na festivalu olomouckou open-air premiéru stejně jako inscenace Shakespearovy komedie Kupec benátský, která se uvedení pod širým nebem dočká pouhé dva měsíce po své premiéře v Moravském divadle. Festivalovou atmosféru naopak již dobře znají inscenace Sluha dvou pánů, Robin Hood a Noc na Karlštejně, které se v předchozích ročnících Moravského divadelního léta dočkaly velké divácké odezvy.

Vůbec poprvé se přehlídky zúčastní baletní soubor. Příznivcům tanečního umění nabídne exkluzivní projekt Balet Gala, v němž vystoupí držitelé Ceny Thálie Yui Kyotani, Nikola Márová a Michal Štípa. „Vždy jsem měl akce takového typu rád a byla to pro mě vždy příjemná změna oproti představením v kamenném divadle. Nezbývá nám než popřát jak divákům, tak všem účinkujícím, abychom měli hezké počasí a vše proběhlo tak, jak má,“ sdělil Štípa.

Vstupenky na festival jsou od 3. června v prodeji v pokladně divadla a na webu divadla www.mdol.cz.

Festival Moravské divadelní léto navázal na přehlídku Olomoucké divadelní prázdniny, kterou Moravské divadlo pořádalo od roku 2010 do roku 2015. První ročník Moravského divadelního léta navštívilo v roce 2017 více než 1100 diváků, druhý ročník dokázal přilákat dvojnásobný počet.

PROGRAM:

AMFITEÁTR VE VELKÉ BYSTŘICI
22. 8., 20:00 SLUHA DVOU PÁNŮ

FORT KŘELOV
23. 8., 20:00 KUPEC BENÁTSKÝ
24. 8., 20:00 ROBIN HOOD

KORUNNÍ PEVNŮSTKA
25. 8., 20:00 NOC NA KARLŠTEJNĚ
26. 8., 20:00 STARCI NA CHMELU
27. 8., 20:00 BALET GALA

Přečtěte si  Miroslav Zikmund by dnes oslavil 105. narozeniny. Zikmundova vila nabízí nově i virtuální prohlídku

Autor: red, Moravské divadlo Foto: Moravské divadlo

Doporučujeme


Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*