Moutnice předběhly Brno, vzniká tam hokejová “lont hala”

Vizualizace nového sportovního centra v Moutnicích

Nedaleko obce Moutnice na Brněnsku vzniká nové sportovní centrum s hokejovou plochou. Jedná se o projekt soukromého investora. Dokončení stavby je plánováno na příští rok, náklady dosahují desítek milionů korun.

Zatímco o multifunkční hale v Brně není ještě zcela rozhodnuto, v Moutnicích už mají jasno. V obci o necelých 1150 obyvatelích roste nová sportovní hala, díky které nebudou hokejisté z blízkého okolí muset jezdit do Brna či Břeclavi. Soukromý investor zahájil jednání s moutnickou radnicí před dvěma lety.

„Zastupitelstvo se k tomu stavělo pozitivně. Vnímali jsme to, že to bude přínos pro naši obec, že to zatraktivní tuto lokalitu, bude to mít přínos pro široké okolí,“ uvedl podle veřejnoprávní České televize starosta Antonín Vymazal.

Vznikne nový hokejový klub

Vznikající sportovní centrum, kterému se v nadsázce říká “lont hala”, nabídne zázemí hokejové mládeži, stejně jako například krasobruslařům. Objekt bude sestávat i z hokejové střelnice, restaurace, bazénu nebo cvičebny.

„Ve fázi přípravy projektu jsme už v podstatě spolupracovali s různými hokejovými akademiemi. Dá se říct i s vybranými kluby. Teď aktuálně máme nějakých pět, šest škol a školek z regionu, které by sem chtěly brát své děti,“ citovala Česká televize jednatele Sportovního centra Moutnice Pavla Říhu. V souvislosti s centrem dokonce vznikne i nový hokejový klub.

Zdroj a foto: Sportovní centrum Moutnice

Doporučujeme


2 Comments

  1. Podle těch silných vozů před halou se zdá, že architekt už si představuje, jak bude HC Mótnice přetahovat borce z nejvyšších profesionálních soutěží. Aby nakonec starosta Vymazal nevymazal Kometu z pozice jihomoravské lokální jedničky.

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*