Muž, který lezl na Sloup nejsvětější trojice skončil v rukou policie

Sloup Nejsvětější Trojice v Olomouci
Sloup Nejsvětější Trojice v Olomouci

V pátek v noci hlásili občané polici, že na sloup Nejsvětější Trojice na Horním náměstí v Olomouci, šplhá muž. Na místo byly ihned vyslány všechny dostupné policejní hlídky. Policisté na místě zjistili, že muž se pohybuje na sloupu v místě římsy.

Muž s hlídkou nekomunikoval a nehybně ležel na sloupu. Na místo tedy byli povoláni hasiči, kteří muže a policisté si ho následně převzali k dalšímu šetření. Zjistili, že se jedná o 26letého cizince. Muže zajistili a převezli na policejní služebnu k dalším úkonům. Provedli u něj jak orientační dechovou zkoušku, tak i orientační test na omamné a psychotropní látky. Obojí bylo negativní.

Proč na sloup vylezl, policisté zjišťují. Z dosavadního šetření nebylo zjištěno, že by došlo k poškození této kulturní památky. Případ prověřujeme pro podezření ze spáchání přestupku proti občanskému soužití.

Sloup Nejsvětější Trojice v Olomouci je monument postavený ke v letech 1716 až 1754. z vděčnosti za ukončení moru, který na Moravě udeřil v letech 1714 až 1716. 35 metrů vysoký sloup představuje nejvyšší sousoší České republiky a jeho součástí je i malá kaple. Od roku 1995 je společně s Mariánským sloupem a barokními kašnami národní kulturní památkou a v roce 2000 byl, jakožto jedno z vrcholných děl středoevropského baroka, zařazen mezi světové dědictví UNESCO.

Autor: red Zdroj: Policie ČR Foto: pixabay.com

Doporučujeme


Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*