Na brněnské JAMU zazní koncert na podporu Ukrajiny, výtěžek půjde obětem války

Na benefičním koncertu zazní Bachovy violoncellové sonáty v podání Štěpána Filípka a Sáry Medkové (na fotce), písně Jaroslava Křičky zazpívá Marta Chila Reichelová.

Blíží se koncert Obětem války, jehož výtěžek pomůže lidem zasaženým konfliktem na Ukrajině. Už v neděli 10. dubna zazní v prostorách brněnské Janáčkovy akademie múzických umění (JAMU) skladby J. S. Bacha i moravského skladatele Jaroslava Křičky.

“Cílem tohoto benefičního koncertu je upozornit, že násilí, porušování lidských práv a nesvoboda v dnešním světě nesmí mít své místo. Vyjadřujeme podporu a solidaritu Ukrajině, jejím občanům a všem, který se dotýká právě probíhající konflikt,” uvedl Dušan Novotný, jednatel firmy Měřící technika Morava, která koncert pořádá.

Soukromý podnik přitom spolupracuje s nadací ADRA. Celý výtěžek z koncertu poputuje na konto projektu SOS ADRA: POMOC UKRAJINĚ. Vstupenku lze zaplatit hotově na místě nebo bankovním převodem. Zájemci najdou podrobnosti zde. Pomoci lze také pouze symbolickým zakoupením vstupenky.

“Přáli bychom si, aby pozvání přijali i ukrajinští příchozí a při hudbě načerpali nových sil na duši,” doplnil Novotný.

Bach i moravský Křička

Na programu koncertu, který proběhne na půdě Hudební fakulty JAMU, jsou Sonáty pro violoncello a klavír od Johanna Sebastiana Bach a Sluneční písně Jaroslava Křičky, moderního hudebního skladatele moravského původu. Koncert proběhne v neděli 10. dubna od 18 hodin.

Bachovy sonáty předvede Štěpán Filípek (violoncello) a Sára Medková (klavír), Křičkovy písně zazpívá Marta Chila Reichelová. Všichni tři vystupující mají spojitost s Brnem a konkrétně s Janáčkovou akademií múzických umění, kde studovali.

Marta Chila Reichelová

Autor: pjk, foto: JAMU, stránky interpretů

Doporučujeme


Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*