Na brněnské přehradě se plavil rekordní počet lidí, historická loď Moskva možná změní jméno

Loď "Dallas" z roku 1955, původním názvem "Moskva"

Na Brněnské přehradě dnešní den zakončil 73. plavební sezónu. Podle Dopravního podniku města Brna se na lodích od půlky dubna do konce srpna plavilo 245 tisíc lidí, o 10 tisíc více než v loňském roce. Zvýšil se zájem i o soukromé plavby. Šestice plavidel bude zpět na hladině v dubnu příštího roku.

Zájem o plavbu na “Pryglu” se zvyšuje

„S letošní plavební sezónou jsme spokojeni, obliba výletů na lodi je úměrná počasí a kvalitě vody v přehradě, v tomto směru nám letos přálo štěstí,“ uvedl generální ředitel dopravního podniku Miloš Havránek. „V posledních letech registrujeme zvyšující se zájem o soukromé plavby, za letošní rok jsme jich měli 215, v některých termínech jsme museli objednávky dokonce odmítat,“ dodal. Podnik tyto plavby zajišťuje nejčastěji pro firemní akce, oslavy nebo svatby. Nejvytíženějším měsícem byl letos srpen, kdy si jízdenku na loď zakoupilo 75 tisíc lidí.

Dopravní podnik chystá dvě novinky

Pro příští sezónu připravuje dopravní podnik dvě novinky. Tou hlavní bude návrat zrekonstruované lodi Dallas z roku 1955. Specializovaná firma jí vrací původní podobu od konce února, na hladinu se ve staronovém kabátě pro veřejnost spustí v létě 2020. Aby měla loď kde nocovat, rozšíří do jejího návratu dopravní podnik plovoucí molo pro stání lodí.

Druhou připravovanou novinkou je výstavba nové bezbariérové zastávky, jejíž pracovní název je zatím Nová osada. V provozu nahradí stávající zastávky Osada a Sokolské koupaliště. Jízdní doba lodí zůstane zachovaná.

Historická loď Moskva možná změní jméno

Podnik nedávno oznámil, že historické lodi vrátí jméno Moskva. Jeden Dallas už totiž na přehradě je. Podle Havránka ale návrat k původnímu jméno vzbudil „rozporuplné emoce“, takže podnik ještě k přejmenování spustí diskusi.

Na sociálních sítích se vzápětí objevily návrhy na nové pojmenování lodi. Mezi pestrou škálou jmen nezřídka humorného typu se objevil i nápad pojmenovat loď “Morava”.

Jak by se měla opravená historická loď jmenovat?

  • "Morava" (83%, 39 Hlasů)
  • Původním jménem "Moskva" (15%, 7 Hlasů)
  • Jinak (jméno napište do komentáře) (2%, 1 Hlasů)

Počet hlasujících: 47

Přečtěte si  Starobrno představilo nový design. Zdůrazňuje regionální pouto
Nahrávání ... Nahrávání ...

Zdroj: Zdopravy.cz, foto: Wikipedia

Doporučujeme


Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*