Na festival ohňostrojů Ignis Brunensis dorazí drony

Ignis Brunensis - mezinárodní přehlídka ohňostrojů
Ignis Brunensis - mezinárodní přehlídka ohňostrojů konaná v Brně

Pravidelní návštěvníci letní světové přehlídky ohňostrojů Ignis Brunensis si už zvykli na to, že kromě „ohňového divadla“ je pro ně vždy připraven také bohatý doprovodný program. Letos město k pěti ohňostrojům nad Špilberkem a dalším akcím přidá dronovou show nad Kraví horou.

Dronová show na Kraví hoře s hudebním doprovodem, který si bude možné naladit v rádiu, se připravuje na sobotu 7. srpna 2021. Poprvé bude předvedena ve 21.30 a zopakována bude ve 23 hodin. S ohledem na vymezení dopadové zóny a zajištění sledovacích míst může být ve vzduchu maximálně 100 dronů. Jedno představení potrvá 8 minut. Show bude koordinována také s Festivalem planet, který na Kraví hoře od 6. do 12. srpna pořádá Hvězdárna a planetárium Brno.

„Je zřejmé, že návštěvníci, a především ti zahraniční, se do Brna budou vracet pozvolna. Přesto chceme jim i místním zpříjemnit také letošní léto ve městě co nejrozmanitějšími kulturními a zábavními akcemi. K těm nejvyhledávanějším letním stálicím už dlouho patří festival Ignis Brunensis. Ale ani této zavedené akci neuškodí oživení, zvláště když se jedná o takový fenomén poslední doby, jakým jsou drony,“ uvedla brněnská primátorka Markéta Vaňková.

Logické spojení dronů a centra inovací

Dronová show, kde několik desítek až stovek naprogramovaných dronů dokáže na obloze vytvářet barevné obrazce, může nahradit ohňostroj. Je vlastně jeho ekologičtější a méně hlučnou verzí, nabízí však stejně úchvatnou podívanou.

„Ohňostroje jsou oblíbeným odkazem minulosti, nicméně ve městě, které je právem označováno za středoevropské centrum inovací, je potřeba dívat se také do budoucnosti. Právě tato úvaha mne dovedla k myšlence zkusit oživit tradiční festival Ignis Brunensis dronovou show,“ vysvětlil náměstek primátorky Tomáš Koláčný.

Cena dronové show přesahuje milion korun. Město si vyhradilo možnost zavčas rozhodnout, že drony nevzlétnout, pokud nastanou nepříhodné podmínky. V tom případě by se show přesunula na jiný den v srpnu. “Záleží nám na tom, aby diváci o tento úchvatný zážitek zprostředkovaný supermoderní technologií nepřišli,“ dodal Koláčný.

Ignis Brunensis je mezinárodní soutěžní přehlídka ohňostrojů, která se od roku 1998 každoročně koná v Brně. Ohňostroje bývají sladěny s hudebním doprovodem, který je vysílán v místních rádiích. Letos se kromě ohňostrojového finále nad hradem Špilberkem odehraje i dronová show nad Kraví horou.

Zdroj: město Brno, foto: Ignis Brunensis

Přečtěte si  Frýdek-Místek opraví v letošním roce řadu drobných památek. Obnovy se dočká dřevěný kříž, socha i kaple

Související články

Doporučujeme

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*