Na starostu přišel s nožem, propíchal mu pneumatiky

Nakonec to dopadlo "jen" propíchnutými pneumatikami.

Poněkud nezvykle řešil v pondělí odpoledne dlouhodobé spory se starostou obce Bělotín nedaleko Hranic muž ve středních letech přímo před obecním úřadem. Představitel obce se v tu dobu nacházel zrovna před budovou u vozidla, do kterého si dával věci, když na něho podezřelý začal křičet, že si s ním přišel všechno vyřídit a vyhrožoval mu i újmou na životě.

Nespokojenost chtěl řešit nožem

Vytáhl z opasku zavírací nůž, kterým šermoval kolem sebe a také směrem k poškozenému. Vzápětí nožem propíchl jednu přední pneumatiku a hned nato i druhou přední pneumatiku. Starosta využil této chvilky k tomu, že se vzdálil do budovy úřadu a vyčkal tam do příjezdu policejní hlídky, kterou mezitím přivolali jeho spolupracovníci, protože celý incident viděli z okna.

Hlídka podezřelého muže i se zavíracím nožem zadržela a převezla na policejní služebnu do Hranic, kde byl umístěn do cely. “Příčinou útoku byly dle prvotních sdělení zřejmě dlouhodobé výhrady podezřelého vůči práci starosty, kdy nebyl spokojen s výkonem jeho funkce,” informovala ve zprávě Policie České republiky.

Za ohrožení úřední osoby až 6 let

Podle policistů nebyl podezřelý v dané chvíli pod vlivem alkoholu nebo návykových látek. Na vozidle způsobil škodu předběžně odhadnutou na pět tisíc korun. V současné době je útočník podezřelý z trestného činu násilí proti úřední osobě, za který trestní zákoník stanoví trest odnětí svobody od šesti měsíců až do šesti let.

Zdroj: Policie ČR

Doporučujeme

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*