Na zámku ve Vizovicích vystavují betlémy už čtvrt století

Na zámku ve Vizovicích se letos zámecká kaple s výstavou betlémů otevře již po pětadvacáté. Tentokrát kapli svými výtvory ozdobí děti ze zdejší základní školy. Doplní je dřevěný betlém ze zámecké sbírky.

“Letos je tomu čtvrtstoletí, kdy byla na Vánoce poprvé otevřena kaple kvůli výstavě betlémů. Nevynechali jsme ani rok, kdy se kaple rekonstruovala. Tehdy se výstava výjimečně přesunula do útrob zámku,” uvedla správa státního zámku v tiskové zprávě.

Návštěvníci tehdy spolu s figurami v nadživotní velikosti, které vytvořily děti druhého stupně základní školy Vizovice, prošli Cestu do Betléma. K dětským pracím se chtějí organizátoři letos vrátit. Tentokrát kapli svými výtvory ozdobí žáci prvního stupně. “Každá třída vytvoří svůj osobitý betlém. Abychom dostáli tradice v celé její kráse, doplní výtvory dětí dřevěný betlém ze zámecké sbírky,” upřesnili organizátoři.

Fotogalerie: ukázky betlémů z minulých ročníků

Loni došlo také na zdobení vánočního stromu v průjezdu zámku. Tato aktivita se bude opakovat i letos, možná tak vznikne nová tradice. Výstava betlémů na vizovickém zámku začíná od 18. prosince a potrvá až do 26. prosince.

Zdroj a foto: zámek Vizovice

Doporučujeme


Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*