Nabídka z Prostějova přišla ve správný čas! Hráčskou kariéru už jsem ukončil, řekl Zavadil

Do letošní sezony vstupoval coby hrající trenér, který vedl divizní Řepiště. V těch sice náhle skončil, bez práce ale dlouho nezůstal. Pavel Zavadil teď společně s Josefem Mazurou vede druholigový Prostějov.

Předposlední Prostějov narazil v premiéře pod novými trenéry na rozjetý Vyškov, který vzájemnou přestřelku zvládl lépe a vyhrál 4:3. „Všechno se to odehrálo rychle, ale myslím, že zatím všechno probíhá tak, jak má. Jen je škoda, že jsme nedokázali bodovat s Vyškovem. Sice jsme dali tři góly, ale čtyři jsme dostali. Máme však na co navazovat a z čeho se odpíchnout,“ řekl pak Zavadil v rozhovoru pro zpravyzmoravy.cz.

V jakém rozpoložení jste tým po vašem příchodu našli?

Hráči tvrdě pracují. Doufám, že se zvedneme a budeme zase vyhrávat. Nikomu totiž nikdy neprospěje, když má málo bodů a je vzadu. My jsme tady však našli tým, který má zdravé jádro. Jsou tady moc fajn kluci, kteří to chtějí změnit a zlomit.

Takže jste rychle zapadl?

Všichni nás tady přijali dobře. Myslím, že rychle nacházíme společnou řeč, abychom šli společně nahoru.

Jak se vám tým proti Vyškovu jevil herně?

Začátek jsme neměli ideální, dostali jsme gól ve čtyřicáté vteřině, což se nesmí stávat. Správně jsme však zareagovali a vyrovnali jsme, ve druhém poločase jsme dokonce vedli, přesto jsme bez bodů. Udělali jsme hloupé individuální chyby, na to se musíme zaměřit. Hráči jsou ovšem vnímaví a vidí, co po nich chceme. Doufám, že zvládneme už sobotní utkání proti Varnsdorfu.

Jak máte s trenérem Mazurou rozděleny role?

Děláme to společně. Je to naše společná práce.

Měl jste po vašem konci v Řepištích i nějaké jiné nabídky?

Něco jsem měl, řešilo se to, ale v tu správnou chvíli přišla nabídka z Prostějova. Hodně mě zaujala. Znali můj pohled na fotbal, řekli jsme si, co by spolupráce měla přinést, jak hrát a co dělat. Rychle jsme se dohodli.

Z divize jste se dostal do druhé ligy. Je to velký skok?

Skok to je, ale já jsem se na něj připravoval už delší dobu, ještě když jsem dohrával kariéru. Hodně jsem vnímal, jak trenéři vedou týmy, jakou mají organizaci. Snažil jsem se od nich brát to správné a pozitivní. Druhá liga je daleko výš než divize, ale mě to problém nedělá. Už v Opavě jsem působil jako sportovní ředitel a s trenéry jsem byl v kontaktu každým dnem.

Jak zpětně vnímáte svůj konec v Řepištích, kde z ničeho nic skončil celý tým?

Už bych se k tomu nechtěl vracet, je to minulost. Jen mě mrzí, že se z českého fotbalu dávají pryč lidé, kteří mu toho strašně moc obětují a pro kluky by se roztrhli. Určití lidé je vyhání, což je pro mě nepochopitelné. Konec v Řepištích byl strašný nesmysl, zkrat dvou lidí.

Měl jste dobře rozdělanou práci, vyhráli jste první zápas v divizi i v poháru. Mrzelo vás, jak to dopadlo?

Je to ohromná škoda, pro vesnici i pro fotbal samotný. Dělalo se to tam dobře, na dobré úrovni, do budoucna i s mladými hráči, kteří by to posouvali. Takový byl plán. Doteď nechápu, proč to tak muselo skončit. S odstupem času se na to ale dívám tak, že jsem tam prožil krásný rok se super partou a nadanými kluky, kteří se chtěli zlepšovat. Lidi to bavilo, fotbal sledovali. Je škoda, jak to dopadlo.

V Řepištích jste působil jako hrající trenér. Teď už je vaše aktivní kariéra definitivně u konce?

Tady to na hraní nebude, jako hráč už pokračovat nebudu. Soustředím se na trénování. Myslím, že jsem rychle přepnul, a taky ve správnou dobu. Hráčskou kariéru jsem natáhl, co nejvíc to šlo a doufám, že teď budu pokračovat v další etapě. Trénování mě strašně baví, mám rád komunikaci s hráči, organizaci. Musím se dál učit, ale odhodlání ve mně je.

Autor: resp Foto: 1.SK Prostějov

Doporučujeme


Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*