Napodobí Líšeň skvělý podzim? Bylo by to krásné, říká trenér Valachovič

Milan Valachovič
Milan Valachovič

Do letošní sezony fotbalisté Líšně vstupovali poprvé jako druholigoví. A nováček mezi těžkou konkurencí obstál. Líšeň totiž před začátkem jara okupuje klidný střed tabulky.

Ambice samozřejmě máme ty nejvyšší, ale musíme se na to dívat střízlivě,“ říká kouč Líšně Milan Valachovič, který v průběhu podzimu nahradil na lavičce Miloslava Machálka, jenž zamířil do konkurenční Zbrojovky. „Pokud se udržíme tam, kde jsme, tak to bude krásné,“ dodal trenér aktuálně osmého týmu tabulky.

Líšeň má na dohled i přední týmy, vždyť na druhou Jihlavu ztrácí jen devět bodů. Nováček soutěže ale musí být obezřetný a ví, že je třeba se dívat i pod sebe. „Ve Vítkovicích i Sokolově totiž kvalitně posílili a budou dělat vše pro to, aby nesestoupili,“ ví Valachovič.

Nahradí Hladíka a Vintra kanonýr z MSFL?

Kádr Líšně v průběhu zimy opustilo několik hráčů. Pryč je gólman Šustr, ale taky Čermák, Bačo, Hladík či Vinter. „Odešlo nám hodně branek, to se těžko nahrazuje. V Česku totiž obecně nejsou střelci, a když vám zmizí tolik gólů, tak je to velký zásah,“ uvědomuje si kouč Líšně. I proto do svého kádru přivedl Jana Silného z Kroměříže, který byl díky 16 podzimním brankám nejlepším střelcem MSFL. Jenže mezi těmito soutěžemi je velký rozdíl. „Doufáme, že nám ty góly nahradí, proto jsme ho taky přivedli, ale nebude to vůbec jednoduché,“ ví Valachovič.

Vypořádají se noví hráči s tlakem?

Líšeň v přípravě odehrála několik kvalitních duelů. Valachovičovi svěřenci porazili například Zlín nebo lotyšskou Jelgavu, ovšem vybouchli v zápase s Kroměříží. „Dělali jsme individuální chyby, které soupeř potrestal. Hráči si asi mysleli, že se jim nic nemůže stát, na druhou stranu, i taková prohra může být výchovná,“ řekl kouč brněnského týmu. A dobře věděl, o čem mluví, v dalším zápase totiž Líšeň porazila vysoko 9:0 bratislavský Inter.

Inter Bratislava
Inter Bratislava v přípravě líšenští porazili 9:0

Líšeň před začátkem jara vypadá dobře, tým však nečeká nic lehkého. „Uvidíme, jak to bude vypadat v lize. Na jaře už totiž nebudeme mít sedm hráčů, kteří na podzim hráli v základu a to je obrovský zásah,“ uvědomuje si Valachovič. „Nahradili jsme je méně zkušenými a uvidíme, jak se vypořádají s tlakem. Čeká nás těžký los, přijede k nám Zbrojovka, Pardubice nebo Dukla, přijdou na nás diváci a oni před tolika lidmi budou hrát poprvé. Věřím však, že to zvládneme,“ říká odhodlaně trenér jednoho z druholigových překvapení.

Přečtěte si  Nabídka z Prostějova přišla ve správný čas! Hráčskou kariéru už jsem ukončil, řekl Zavadil

Atraktivní rychlý, ofenzivní styl ?

S Líšní se během podzimu nesla vizitka ofenzivně laděného týmu, Valachovič však po svém příchodu zapracoval i na defenzivě. „Změna rozestavení nemění nic na tom, co chceme hrát. Stále se chceme prezentovat rychlým a agresivním fotbalem, což odpovídá i kádru, který máme,“ říká kouč Líšně, který v průběhu podzimu působil i v divizním Lanžhotě. „Tam už jsem ale na podzim skončil. Mají nového trenéra,“ uvedl. První jarní zápas „Marvany“ čeká v neděli 8. března v Hradci Králové.

Autor: pes Foto: SK Líšeň

Doporučujeme


1 Trackback / Pingback

  1. napodobí Líšeň skvělý podzim ? – SK Líšen

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*